Gliwicki Festiwal Piwa

Adres

Arena Gliwice, ul. Akademicka 50, 44-100 Gliwice

https://www.facebook.com/events/arena-gliwice-ul-akademicka-50/1gliwicki-lotny-festiwal-piwa/2098567706863996/

Data wydarzenia

31 maja, 2019 - 1 czerwca, 2019

Już 31 maja w Arenie Gliwice rozpocznie się wielkie święto piwa! Lotny Festiwal Piwa to wyjątkowa impreza tworzona, by promować piwowarstwo rzemieślnicze i dająca szansę na jego poznanie także poza największymi miastami.

Podczas eventu każdy znajdzie coś dla siebie. Celem festiwalu jest także zwiększanie świadomości konsumentów oraz promowanie kultury picia piwa, ale też stworzenie mieszkańcom miast możliwości odpoczynku, relaksu i wspólnego świętowania. Jest to świetna okazja, by małe browary zaprezentowały swoje wyroby a piwowarzy podzielili się historią swoich produktów, a niekiedy nawet tajemnicami piwowarstwa.

Oprócz licznych rzemieślniczych browarów, na festiwalu pojawią się też food trucki z jedzeniem z całego świata. Będzie również scena, na której zobaczycie nie tylko interesujących artystów, ale również ekspertów, od których dowiecie się m.in. ile tak naprawdę kosztuje produkcja piwa, jak je degustować oraz od czego zacząć swoją przygodę z kraftem. To nie wszystko! Będą też degustacje i liczne konkursy z nagrodami

Absurdalna

Niezwykłe miejsce w Katowicach, gdzie sztuka przeplata się z zamiłowaniem do piw rzemieślniczych. Założona przez artystyczno-piwowarski duet Absurdalna sprawdzi się zarówno jeśli chcecie wyjść na piwo, jak...
Czytaj dalej

Dzięki otwartej formule, szczególnie ze względu na fakt, że festiwal odbywa się atrakcyjnym miejscu, a wstęp na wydarzenie nie jest biletowany, jest spora szansa, że grono fanów kraftu się powiększy. W Gliwicach pojawią się wystawcy z różnych części kraju i również z zagranicy. Piwowarzy doświadczeni oraz początkujący, browary rodzinne, miejskie i restauracyjne.

Na festiwalu zagości również zespół muzyczny. Na scenie zagra zespół Blackberry Brothers. Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej. W piątek o 20:00 scenę przemie DJ, który zadba o rytmy odpowiednie do zabawy i degustacji.

Lotny Festiwal Piwa to również okazja, by pomóc. W sobotę 1 czerwca odbędzie się licytacją na rzecz jednej z gliwickich fundacji. Do wylicytowania będą wyjątkowe gadżety dostarczone przez wystawców. Organizatorami wydarzenia są Craft Event, Piwny Klub, Arena Gliwice oraz Miasto Gliwice.