Dzień Piwa i Pizzycały świat

Filozofia włoskiej kuchni to prostota i dobór najwyższej jakości składników. Dokładnie te cechy charakteryzują filozofię browarników, piwo i pizza tak dobrze do siebie pasują!

A już 9 października będzie idealna okazja by potwierdzić jeszcze raz jak doskonałe to połączenie.

Właśnie w tym dniu świętujemy Dzień Piwa i Pizzy. Nietypowe święto ustanowione zostało w 2016 roku przez projektanta stron internetowych Nicka Saulino, który chciał złożyć hołd najlepszej potrawie i najlepszemu napojowi na świecie.

Pizza jest dla wielu smakoszy prawdziwym dziełem sztuki kulinarnej. Idealnie wypieczone ciasto, dobrej jakości dodatki i prawdziwy włoski ser - to po prostu danie idealne! A jaki napój pasuje do tego przysmaku? Pomimo tego, że nie wszyscy są do końca zgodni, naturalnym wyborem dla wielu prawdziwych smakoszy jest piwo. Co więcej, każdą pizzę można popijać zupełnie innym rodzajem piwa - do wyboru mamy mnóstwo smaków i aromatów!

Jak dobrać odpowiednie piwo do ulubonej pizzy? Wiele osób uważa że do najpopularniejszej pizzy czyli margherity najbardziej pasuje jasny lager, który wspaniale komponuje się z wypieczonym, chrupiącym ciastem, pokrytym pomidorowym sosem. Piwem idealnie pasującym do pizzy z owocami morza będzie choćby IPA, jeśli lubimy intensywną goryczkę lub berlińskie pszeniczne, gdy preferujemy lekkie i orzeźwiające trunki. Zaś do pizzy z nutką pikanterii (np. peperoni) polecamy ciemne piwo z karmelowym posmakiem.

Naszła Cię ochota na pizzę? Zatem zachęcamy gorąco do świętowania Dnia Piwa i Pizzy. Będzie to idealna okazja, żeby poeksperymentować: zamówić pizzę dobrze podkreślającą walory ulubionego stylu piwnego lub spróbować dopasować trunek do ulubionej pizzy!

Można też umówić się ze znajomymi, zamówić kilka rodzajów włoskiego przysmaku, a do tego kilka rodzajów bursztynowego napoju, by sprawdzić która kombinacja jest najlepsza!

Smacznego!

05 października 2022 Birofilia.org