Cieszyńska Jesień Piwna

Adres

Browar Zamkowy Cieszyn, ul. Dojazdowa 2, 43-400 Cieszyn

http://www.browarcieszyn.pl

Data wydarzenia

4 września, 2020 - 5 września, 2020

Przełom sierpnia i września to w Cieszynie czas na tradycyjnie święto piwa. I chociaż rok 2020 jest inny niż wszystkie poprzednie, to piwosze będą mieć okazję do wnoszenia toastów 4 i 5 września.

Kiedyś piwne biesiady odbywały się na przełomie lata i jesieni, by wypić zapas piwa uwarzonego w kończącym się roku. W ten sposób oprócz wspaniałego świętowania pozbywano się starszego piwa i otrzymywano miejsce na nowy trunek ze świeżego słodu i chmielu. Cieszyńska Jesień Piwna ma za zadanie kontynuowanie tej tradycji.

Wszyscy miłośnicy dobrego piwa z pewnością już zarezerwowali sobie pierwszy piątek i sobotę września na degustacje na terenie Browaru Zamkowego w Cieszynie. W tym roku okoliczności wymusiły powrót do tego co najważniejsze – na Cieszyńskiej Jesieni Piwnej liczy się przede wszystkim piwo. Z powodu epidemii zabraknie wieczornych koncertów z muzyką na żywo w wykonaniu lokalnych kapel, jednak strefa gastro pełna food trucków i doskonałego jedzenia będzie czekała na łasuchów jak zwykle :) Każdy głodomór będzie mógł zaspokoić swój apetyt cieszyńskimi specjałami. A dodatkowo podczas wydarzenia pojawi się po raz pierwszy strefa rzemiosła, gdzie lokalni twórcy i artyści zaprezentują swoje wyroby.

Cieszyńskie Sour Mango Ale

Szukacie orzeźwienia na lato i chcecie spróbować czegoś wyjątkowego? Sprawdźcie Sour Mango Ale z Browaru Zamkowego Cieszyn - kwaśne piwo z pulpą owocową zaskoczy Was nie tylko...
Czytaj dalej

W tegorocznej edycji imprezy udział wezmą poza gospodarzem, czyli Browarem Zamkowym Cieszyn także inni producenci piwa rzemieślniczego:  Browar Kazimierz, PIWO Z ZUKA, Browar Podgórz, Browar Profesja, Browar Bury, Browar PINTA, Browar PERUN, Browar Jastrzębie, Beskidzki Browar Rzemieślniczy oraz Pan Szyszka. W piątek będzie można raczyć się piwem na terenie Browaru Zamkowego Cieszyn od 14:00 do 24:00, w sobotę natomiast od 12:00 do 24:00. Na gości festiwalowych czekają w tym roku aż dwie piwne premiery przygotowane przez Dominika Szczodrego, głównego piwowara Browaru Zamkowego w Cieszynie, jednak ich szczegóły pozostają wciąż owiane tajemnicą… Trzeba wybrać się na Cieszyńską Jesień Piwną, by poznać nowe, wyjątkowe piwa, które zostały przygotowane na tę okazję!

Wstęp na teren imprezy jest biletowany – koszt to symboliczne 5 zł za każdy dzień, a opłata pobierana jest przy wejściu. Do zobaczenia w Cieszynie!