Beerweek FestivalJózefa Kałuży 1, 30-962 Kraków, Stadion Cracovia

Morze kraftowych piw, przyjazna atmosfera, strefa relaksu, degustacji trunków, kino letnie a przede wszystkim dużo rozmów przy piwie i o piwie. To wszystko w ostatni weekend maja w Krakowie.

Beerweek Festival już po raz piąty będzie największą tego typu imprezą w Małopolsce. Od 24 do 26 maja, w ostatni weekend maja, nad Stadionem Cracovii uniesie się chmielowy aromat najlepszego na świecie trunku. Trybuny będą pękać w szwach wypełnione po brzegi miłośnikami dobrego piwa, natomiast murawa będzie należała do specjalistów w dziedzinie piwowarstwa.

Do Krakowa przyjadą czołowe browary rzemieślnicze z całej Polski, by zaprezentować Wam to, co w krafcie najlepsze. Wśród gości festiwalu znajdziecie dobrze znane marki, gwiazdy rodzimego kraftu oraz obiecujących debiutantów. Oprócz piwa organizatorzy przygotowali szeroką ofertę gastronomiczną, atrakcyjne występy na scenie oraz kino letnie.

Przez trzy dni festiwalu będzie można zapoznać się z trunkami od czterdziestu pięciu wystawców, którzy zapowiedzieli swoje przybycie do Krakowa. Oprócz degustacji, organizatorzy zapewniają dużą dawkę wiedzy na temat browarów uczestniczących w wydarzeniu oraz ciekawe wykłady.

Festiwal to także strefa relaksu. Uczestnicy mają do dyspozycji jedną z trybun, na której będą mogli w spokoju delektować się piwem oraz porozmawiać z przyjaciółmi, trzy bary oraz trzy sektory ze stoiskami wystawców. Przy okazji degustacji piw i chłonięcia wiedzy o browarnictwie, oczywiście będzie też można coś przegryźć. Na uczestników imprezy czeka strefa Food Trucków z bogatą ofertą kulinarną. A wieczorem po piwnym relaksie i z pełnym brzuchem najlepiej zasiąść przed wielkim ekranem.

Na kolekcjonerów birofiliów czekają dwa szkła festiwalowe - degustacyjny pokal Brussel - zupełna nowość na Beerweeku oraz dobrze znany bywalcom festiwalu Hamburg. W sklepie można także kupić torbę Beerweek oraz czarną koszulkę festiwalową.

Impreza jest biletowana - udział w jednym dniu to 10 zł, trzydniowy karnet kosztuje 25 zł, a zestaw (koszulka, torba, szkło i trzydniowy karnet) to 110 zł. Oragnizaotorem wydarzenia jest: Tolu Concept Group.

16 maja 2019 Birofilia.org