Beerweek FestivalJózefa Kałuży 1, 30-962 Kraków, Stadion Cracovia

Morze craftowych piw, przyjazna atmosfera, strefa relaksu, degustacji trunków, kino letnie a przede wszystkim dużo rozmów przy piwie i o piwie. To wszystko w ostatni weekend maja w Krakowie.

Beerweek Festival już po raz trzeci będzie największą tego typu imprezą w Małopolsce. Od 25 do 27 maja, w ostatni weekend maja, nad Stadionem Cracovii uniesie się chmielowy aromat najlepszego na świecie trunku. Trybuny będą pękać w szwach wypełnione po brzegi miłośnikami dobrego piwa, natomiast murawa będzie należała do specjalistów w dziedzinie piwowarstwa.

Przez trzy dni festiwalu będzie można zapoznać się z trunkami od czterdziestu wystawców, którzy zapowiedzieli swoje przybycie do Krakowa. Oprócz degustacji, organizatorzy zapewniają dużą dawkę wiedzy na temat browarów uczestniczących w wydarzeniu oraz ciekawe wykłady z cydrem, podróżami i smakami piwa.

Festiwal to także strefa relaksu. Uczestnicy mają do dyspozycji jedną z trybun, na której będą mogli w spokoju delektować się piwem oraz porozmawiać z przyjaciółmi, trzy bary oraz trzy sektory ze stoiskami wystawców. Przy okazji degustacji piw i chłonięcia wiedzy o browarnictwie, oczywiście będzie też można coś przegryźć. Na uczestników imprezy czeka strefa Food Trucków z bogatą ofertą kulinarną. A wieczorem po piwnym relaksie i z pełnym brzuchem najlepiej zasiąść przed wielkim ekranem w letnim kinie.

Na kolekcjonerów birofiliów czeka szklanka festiwalowa o pojemności 0,3 l oraz specjalne szkło w formie tumbler i pokala. W sklepie można także zakupić torbę Beerweek 03 oraz czarną koszulkę festiwalową.

Impreza jest biletowana - udział w jednym dniu to 10 zł, trzydniowy karnet kosztuje 25 zł, a zestaw (koszulka, torba, szkło i trzydniowy karnet) to 100 zł.

19 maja 2017 Birofilia.org