Beerstock Białystok

Adres

Plac im. Józefa Piłsudskiego / Przed Teatrem Dramatycznym

https://www.facebook.com/FestiwalPiwaBeerstok

Data wydarzenia

10 maja, 2019 - 11 maja, 2019

Rewolucja piwna zagościła na dobre w Białymstoku! Zapraszamy na trzeci w dziejach tego miasta Festiwal Piwa Beerstock.

Trzeci rok z rzędu w Białymstoku odbędzie się festiwal piwa. Tym razem odbędzie się na placu przed Teatrem Dramatycznym. Oprócz browarów zaprezentują się także foodtrucki.

Na birofilów czeka dwadzieścia polskich browarów i ponad setka wyśmienitych piw. Dwudniową przygodę w piwnym świecie rozpocząć można już 10 maja w piątek po pracy. Od 15:00 uczestnicy imprezy będą mogli raczyć się różnorodnymi trunkami ze stoisk, przy których spotkać będzie można przedstawicieli browarów. To świetna okazja do spotkania piwowarów, poznania ich oraz rozmowy o tajnikach rzemiosła. Osoby zainteresowane warzeniem własnego piwa na domowej kuchence lub dopiero stawiające pierwsze kroki w produkcji piwa, będą mogły zobaczyć pokaz warzenia piwa przez profesjonalistów.

Świetnym sposobem na przyswojenie sobie nowych informacji jest nauka przez zabawę, co zapewnią piwne gry i konkursy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także bawić się, śpiewać i tańczyć przy muzyce granej na żywo. Oczywiście na dobrej imprezie nie może zabraknąć jedzenia – o podniebienia uczestników festiwalu zadbają liczne foodtrucki.

Chmiel na urodę

Chmiel zazwyczaj kojarzymy tylko jako ważny składnik piwa. Jednak nie każdy wie, że ma sporo właściwości leczniczych i wspomagających urodę. Do czego można wykorzystywać chmiel w domowym...
Czytaj dalej

Na festiwalowych gości czeka specjalnie na tą okoliczność uwarzone piwo oraz wyjątkowe szkło festiwalowe. Będzie ono do nabycia w kasie festiwalu. Impreza zakończy się w sobotę o 23:00, więc na fanów bursztynowego napoju czekają dwa dni wspaniałej zabawy.

Na Beerstoku zagoszczą m.in: Browar Przełom, Browar Waszczukowe, Browar Markowy, Beer Bros, Browar Za Miastem, Hopium, Browar Nepomucen, Browar Zaścianki, Browar Perun i Browar Jastrzębie.

Wstęp na wydarzenie jest biletowany, jednodniowy bilet to koszt 10 zł. Goście festiwalowi dostaną opaski na nadgarstki dzięki, którym będą mogli wielokrotnie wchodzić i wychodzić z terenu festiwalu bez konieczności ponownego wnoszenia opłaty. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Targowe Pomorza i Kujaw