BeerGoszcz

Adres

Hala sportowo-widowiskowa Łuczniczka, ul. Toruńska 59, 85-023 Bydgoszcz

https://www.facebook.com/beergoszcz/

Data wydarzenia

18 maja, 2018 - 19 maja, 2018

Wiosenna edycja Festiwalu Piwa Rzemieślniczego Beergoszcz kusi setkami wspaniałych rzemieślniczych trunków z Polski i zagranicy! Tak jak w poprzednich edycjach miłośnicy piwa spotkają się w Hali Łuczniczka.

Poprzednie edycje festiwalu pokazały, że Bydgoszczanie są spragnieni dobrego rzemieślniczego piwa i z chęcią je degustują! Tym razem wiosenną edycję zaplanowano na nieco mniejszą skalę, w bardziej kameralnej atmosferze, co wcale nie oznacza, że zabraknie dla uczestników piwa czy dobrej zabawy! Na festiwalu zagoszczą 24 polskie browary rzemieślnicze i 12 food trucków.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 18 maja po południu. Miłośnicy piwa zaczynając weekend, będą mogli zajrzeć do Hali Łuczniczka od godziny 15:00. W piątkowym programie oprócz oficjalnego przedstawienia browarów rzemieślniczych i regionalnych z całej Polski, będzie można obejrzeć i posłuchać znanego bydgoskiego standupera Błażeja Krajewskiego. Festiwal odwiedzi również Walenty Kania, miłośnik kuchni dla odważnych i współtwórca piwa z dodatkiem byczych jąder od Brokreacji. W sobotę będzie można wziąć udział w konkursach i turnieju Beer Ponga, czyli piwnego ping-ponga! Oprócz sportowych emocji będzie można pograć w Strefie Gier, posłuchać muzyki granej na żywo, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, a także zdobyć festiwalowe szkło z limitowanej edycji.

Kraftodajnia Bydgoszcz

Miejsce stworzone przez miłośników piwa dla osób podzielających ich pasję. Jeśli chcesz napić się w Bydgoszczy dobrego rzemieślniczego piwa w świetnej atmosferze Kraftodajnia to strzał w dziesiątkę.
Czytaj dalej

Szkłem festiwalowym będzie Teku z Krosna o pojemności 420 ml. Ma świetne właściwości sensoryczne, a do tego pięknie wygląda. Szkło doskonale komponuje się z piwem festiwalowym, wyjątkowym fruit ale z dodatkiem marakui i pomarańczy uwarzonym przez Browar Hopium.

W piątek będzie można bawić się do północy, a w sobotę bramy Hali Łuczniczka otwarte będą już od południa. 19 maja odbędzie się pokaz warzenia piwa przez Bydgoskich Piwowarów Domowych – to idealny moment na zapoznanie się krok po kroku z technologią warzenia piwa w domowym zaciszu. Dla osób które będą chciały poznać tajniki aromatów i smaków różnych typów piw zaplanowano Kurs Sensoryczny KPOT PSPD.

Gdy wraz z kilkoma szklankami piwa zostanie wchłonięta wiedza o warzeniu, degustacji, aromatach i smakach złotego trunku z pewnością w trakcie Beer Quizu odbędzie się zacięta rywalizacja pomiędzy uczestnikami. Dodatkowo specjalnie na Beergoszcz powstała aplikacja Polski Kraft, dzięki której szybko będzie można zorientować się w walorach różnych dostępnych piw oraz produkujących je rzemieślniczych browarów. Festiwal Piwa Beergoszcz to świetna okazja do zapoznania się z nowymi smakami piwa i poszerzania piwnych horyzontów.

Festiwalowe szkło, podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, kosztować będzie 15 zł, wstęp na teren Festiwalu jest płatny. Bilety można nabyć w kasie Hali Łuczniczka w trakcie trwania festiwalu w cenie 10 zł.