BeerGoszczHala sportowo-widowiskowa Łuczniczka, ul. Toruńska 59, 85-023 Bydgoszcz

Morelyn Monroe, Werbeny Hill a może Kwas Delta? To oryginalne nazwy piw, które wyprodukowane zostały na BeerGoszcz, festiwal promujący rzemieślnicze piwa w Bydgoszczy. Widzimy się 5 i 6 maja?

BeerGoszcz, jak mówi sam organizator imprezy, jest wyjściem z pustyni piwnej miasta Bydgoszczy. Mała ilość miejsc serwujących piwo rzemieślnicze skusiła organizatorów do próby zapoczątkowania serii miejskich festiwali piwnych. BeerGoszcz, odbywający się w hali Łuczniczka z unikatowym ekologicznym wystrojem z palet oraz możliwością usadowienia się na workach z chmielem okazał się strzałem w dziesiątkę. Trzynaście rzemieślniczych browarów, do tego dobre jedzenie przyciągnęło sporą rzeszę zaciekawionych miłośników piwa. Nie brakowało studentów, wiekowych piwoszy a nawet całych rodzin z dziećmi dla których także znalazły się przysmaki.

Niecodzienne nazwy i smaki piwa jak Morelyn Monroe o aromacie i posmaku moreli, czy Very Bloody Berliner, czyli piwo o karmazynowym kolorze zarówno trunku jak i piany zachwycały i intrygowały. Piwo o rozmaitych odcieniach złota, karmelu czy czerwieni oraz wyszukanych smakach lało się strumieniami.

Oprócz degustacji można było uczestniczyć w warsztatach sensorycznych, wziąć udział w warzeniu piwa oraz dyskusjach na temat procesu produkcji oraz kultury picia piwa, spotkać z popularnymi blogerami piwnymi, a także spróbować szczęścia w kokursach. Wiosenna edycja festiwalu BeerGoszcz 2016 odbędzie się 5-6 maja i z pewnością będzie świetnym pretekstem, żeby wybrać się na piwo w gronie przyjaciół.

08 marca 2016 Birofilia.org