Kraftodajnia Bydgoszcz

Status

Funkcjonuje

https://www.kraftodajnia.pl/

Adres

85-034 Bydgoszcz, Pl. Kościeleckich 5 1/2

Miejsce stworzone przez miłośników piwa dla osób podzielających ich pasję. Jeśli chcesz napić się w Bydgoszczy dobrego rzemieślniczego piwa w świetnej atmosferze Kraftodajnia to strzał w dziesiątkę.

Od samego początku Kraftodajnia cieszy się uznaniem birofilów, a w weekendy przeżywa prawdziwe oblężenie. I nic dziwnego! Świetne, rzemieślnicze piwa leją się tutaj z 12 standardowych kranów, szczęśliwą 13 stanowi angielska pompa, dzięki której trunki mają mniej bąbelków, bardziej aksamitną konsystencję i wyjątkowo kremową pianę. Pozbawienie piwa części dwutlenku węgla zapewnia większe doznania sensoryczne. Koneserzy mogą wyczuć więcej aromatów i doszukać się prawdziwej głębi smaku, rodem z angielskich pubów. Trunki z pompy albo się kocha albo nienawidzi, jednak każdy zauważa różnice pomiędzy piwem lanym ze standardowego kranu, a klasyczną pompą.

Kraftodajnia zapewnia ciekawe doświadczenia i zabawę dzięki komponowaniu napoju o wymarzonym smaku. Piwo kawowe, owocowe, czy o smaku trawy cytrynowej? Nic prostszego w lokalu znajduje się Randall, dzięki któremu istnieje możliwość podawania trunku przelanego przez niemal wszystko, co tylko wymyśli sobie prawdziwy beer geek. Dzięki temu urządzeniu świat piwa staje się jeszcze ciekawszy i bardziej różnorodny, a smak trunku zależy już nie tylko od fantazji i doświadczenia piwowara, ale także barmana. Nie ma nic lepszego niż dostosowanie napojów pod swój gust i delektowanie się np. piwem o smaku i aromacie świeżych owoców mango czy leśnych jagód.

W Kraftodajni oprócz pysznego piwa można zjeść niezwykłe przekąski i dania przygotowane przez miłośniczkę food pairingu. Gosia uczy i udowadnia, że w zależności od złotego trunku, który chcemy wypić pasują niezwykłe i czasami bardzo zaskakujące smaki. Barmani to zgrana paczka szóstki Birofili, którzy zainwestowali w swoją wiedzę, przeszli szereg kursów sensorycznych, dzięki czemu naprawdę znają się na podawanych trunkach, potrafią dopasować i doradzić odpowiednie piwo nawet osobie o najbardziej wyszukanym i niecodziennym guście. W trakcie podawania piwa opowiedzą co nieco o serwowanym stylu i ciekawostkach z nim związanych.

Lokal znajduje się na pl. Kościeleckich 5 urządzony jest w minimalistycznym, ekologicznym stylu. Latem można korzystać z ogródka piwnego z widokiem na zabytki Bydgoszczy. Miłą i bardzo przyjazną atmosferę zapewniają pracownicy oraz goście, których łączy jedno – ogromna miłość do rzemieślniczych piw.

 

Fotografie: Kraftodajnia Bydgoszcz