5 Festiwal Piwa

Adres

ul. Skarszewska 5, 83-200 Starogard Gdański

http://browarkociewski.pl/

Data wydarzenia

9 września, 2017 - 9 września, 2017

Festiwal Piwa w Browarze Kociewski w Starogardzie Gdańskim nawiązuje do tradycji regionu sięgającej XVII wieku. Już po raz piąty będzie można bawić się na terenie browaru, zwiedzać go i degustować świetne piwo!

Kameralna impreza przyciąga do spróbowania wyśmienitego piwa, wysłuchania koncertów na żywo  i zwiedzenia browaru nie tylko mieszkańców regionu, aby spróbować wyśmienitego piwa, wysłuchania koncertów na żywo i zwiedzenia browaru – zjeżdżają się tu miłośnicy piwa z całej Polski.

Browar Kociewski jest częścią Hotelu & Restauracji REN, gdzie pod czujnym okiem piwowara, w wielkich kadziach warzy się piwo różnych typów m.in. Pilznera, Lagera i Pszeniczne. Trunek nie jest pasteryzowany i filtrowany, dzięki czemu można poczuć prawdziwy, tradycyjny smak trunku. Brak filtracji powoduje naturalną mętność, a dzięki brakowi pasteryzacji piwo jest świeże i stanowi znakomite źródło mikroelementów i witamin.

W programie Festiwalu, który odbędzie się w sobotę 9 września, znajdzie się nie tylko degustacja piwa prosto z beczki, ale także mnóstwo zabawy. Teren przed Browarem podzielono na kilka stref dzięki czemu, znalazła się tam strefa gastro gdzie można coś przekąsić i spróbować przysmaków kuchni regionalnej, strefa piwosza oraz rozległe miejsce na scenę i zabawę przed nią.

Organizator przygotował kilka atrakcji m.in. występy orkiestry dętej Pstrong Orkiestra, konkursy i zabawy, zwiedzanie Browaru wraz z możliwością poznania technologii produkcji piwa, występ Pawła „Biby” Binkiewicza wraz z zespołem i gwiazdę wieczoru: Poparzeni Kawą Trzy. Afterparty rozkręci DJ Pezet z Pauliną Czaplą.

Dla miłośników kociewskiego piwa, którzy chcą poczuć odrobinę luksusu przygotowano strefę VIP z niespodziankami. Bilety wstępu na festiwal w cenie 25 zł (w cenie piwo i przekąska) dostępne są w Browarze Kociewski i w recepcji Hotelu REN.