Żywiec Legendary Pub & Restaurant

Status

Funkcjonuje

https://zywiecpubrest.pl

Adres

ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec

Tu piwo smakuje najlepiej! Legendary Pub & Restaurant to tętniący życiem lokal na terenie Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu. Punkt obowiązkowy zarówno dla turystów, jak i mieszkańców!

W sercu browaru, tam gdzie historia splata się z nowoczesnością, pomiędzy najnowszymi i najstarszymi budynkami browaru miejsce dla siebie znalazło nowe, wyjątkowe miejsce – Legendary Pub & Restaurant. Można tu dobrze zjeść, napić się wyśmienitego piwa, spędzić czas z przyjaciółmi na koncercie czy karaoke, spotkać się z kontrahentami biznesowymi, zorganizować event firmowy czy nawet przyjść na randkę lub niedzielny obiad z rodziną.

To nowe miejsce na mapie Żywiecczyzny – funkcjonuje zaledwie kilka miesięcy, ale już zdążyło zaskarbić sobie sympatię mieszkańców oraz turystów. Warto wspomnieć, że miejsce, w którym mieści się pub i restauracja, jest jednym z najstarszych obiektów w całym kompleksie browarnianym. Wzniesione zostało pod koniec XIX wieku i pierwotnie pełniło funkcję słodowni, gdzie ziarno jęczmienia kiełkowało, a następnie było suszone przed wykorzystaniem go w dalszych etapach produkcji piwa. Ceglane ściany i sklepienia zachowane w stylowych wnętrzach, przypominają gościom, że budynek, w którym się znajdują, ma za sobą niezwykłą przeszłość i jest częścią piwowarskiej tradycji regionu.

Żywiec Ciemne

To piwo idealne na długie, jesienne wieczory. Barowa pogoda to doskonała okazja, by spotkać się z przyjaciółmi przy Żywiec Ciemne, tym bardziej, że ta nowość dostępna jest...
Czytaj dalej

Legendary Pub & Restaurant to jak sama nazwa wskazuje połączenie dwóch typów lokalu – jedna część to bar z drinkami i piwem, a druga to tradycyjna restauracja łącząca kuchnię polską ze światowymi trendami. Pomiędzy nimi na dziedzińcu, otoczonym ze wszystkich stron zabytkowymi zabudowaniami browaru, w sezonie rozstawiany jest ogródek piwny, gdzie goście mogą cieszyć się pogodą, ulubionymi daniami i trunkami.

Legendary Pub & Restaurant to dla mieszkańców Żywca miejsce spotkań i rozrywki, z kolei turyści chętnie tu zaglądają po zakończeniu zwiedzania Muzeum Browaru – obiad i żywieckie piwo warzone po sąsiedzku to doskonałe ukoronowanie dnia pełnego atrakcji, moment celebrowania przyjemności.

Tylko w jednym wszyscy są zgodni – piwo zawsze smakuje tu wyśmienicie! Jeśli jeszcze tu nie byliście, to koniecznie musicie nadrobić zaległości!


Fotografie: Żywiec Legendary Pub & Restaurant