Wodopój Poznań

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/wodopoj/

Adres

ul. Gwarna 6, 61-703 Poznań

Niczym żyrafy, zebry i gazele z Afryki spragnione wody, miłośników dobrego piwa ciągnie do poznańskiego Wodopoju ;)

Lokal przy ul. Gwarnej 6 to idealne miejsce dla osób, które szukają kraftowego urozmaicenia i lubią drinki, w których jednym ze składników jest piwo. Wodopój, bo tak nazywa się nowoczesny pub w Poznaniu, zaprasza w swoje wyjątkowe progi birofilów, którzy czasami lubią poeksperymentować z nowmi smakami i aromatami.

Bar urządzony jest minimalistycznie, z niewielką ilością elementów ozdobnych, a wygodne kanapy, do których dostawione są małe stoliki, tworzą spójny design ze ścianą, pod którą są ustawione. Do każdego stołu dostawione są krzesełka a przy barze dostępne są stylowe hokery. We wnętrzu dominuje biel oraz neutralne kolory brązowej cegły, drewna, szarych i czarnych elementów wyposażenia. Surowy, męski klimat oraz cicho sącząca się muzyka z głośników skupiają uwagę na degustacji wyśmienitych trunków. Centrum lokalu stanowi bar z nalewakami oraz dwie duże lodówki, w których ładnie prezentuje się piwo z rzemieślniczych browarów.

Poznańskie Targi Piwne

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie. To doskonała okazja, by spróbować wyśmienitego piwa, zapoznać się z nowymi browarami rzemieślniczymi, birofilistyką, a także...
Czytaj dalej

Piwne menu reprezentuje 124 różnych piw, w większości rzemieślniczych, z lokalnych i regionalnych browarów. Co wcale nie oznacza, że w ofercie znajdują się jedynie polskie krafty, często można dostać tu również zagraniczne sztosy oraz najpopularniejsze polskie trunki.

Napoje podawane są w odpowiednim szkle, które uwypukla walory smakowe i zapachowe trunków. Oprócz piwnych kraftów Wodopój znany jest z wyśmienitych autorskich drinków, w których skład często wchodzi piwo oraz win lanych prosto z beczki. Wśród typowych barowych koktajli można znaleźć również naprawdę wyjątkowe i fantazyjne propozycje np. z syropem o smaku popcornu. Każdy poniedziałek to dzień promocji na piwa, wtorek na drinki, a czwartek na kulturalne rozmowy przy winie.

Do Wodopoju najlepiej przyjść w gronie przyjaciół, rezerwacje stolików są darmowe, więc warto zająć sobie ulubione miejsce wcześniej i mieć pewność, że nie zabraknie dla nas miejsca, by cieszyć się degustacją piw i drinków razem ze znajomymi.

 

Fotografie: Wodopój Poznań