Dom Piwaul. Mokra 2, 61-766 Poznań

Idealne miejsce dla miłośników dobrego piwa i kolekcjonerów birofiliów. Ogromny wybór piwnych stylów, niezwykła domowa atmosfera, oryginalny wystrój i pasja widoczna na każdym kroku - oto cechy charakterystyczne Domu Piwa.

Birofile poczują się tutaj jak w domu, i nie ma co się dziwić, bo Dom Piwa w Poznaniu zaprasza w swoje progi każdego miłośnika piwa kusząc trunkami, wystrojem i świetną obsługą. Właścicielem lokalu przy ul. Mokrej 2 jest wieloletni kolekcjoner birofiliów i piwowar domowy Krzysztof Juszczak. Część swojej kolekcji umieścił w Domu Piwa. Ściany ozdobione są setkami piwnych etykiet z ostatnich kilkudziesięciu lat, kapslami, podkładkami, tłoczonymi butelkami i tacami reklamowymi browarów. Dzięki temu stworzył niepowtarzalny wystrój, który niejednemu birofilowi zawróci w głowie.

Dom Piwa ma cztery poziomy, więc miejsca dla nikogo nie zabraknie. Przestronny lokal urządzony jest z widoczną pasją i znajomością klientów. Wygodne stoliki zapewniają komfortowy wypoczynek, a muzyka cicho sącząca się z głośników nie zagłusza rozmów. Za barem znajdziemy 12 nalewaków, które nie są oznaczone numerkami - jak to zazwyczaj w multitapach bywa - tylko kuchennymi akcesoriami. Podobnie jak kuchnia jest sercem każdego domu, gdzie spotykają się członkowie rodziny, tak bar jest centrum lokalu. Stąd pomysł, by każdą rączkę kranu przyozdobić a to tłuczkiem do ziemniaków, trzepaczką do jajek, chochlą czy łopatką do naleśników - na początku miały być to różne noże, jednak inne kuchenne akcesoria wyglądają bardziej przyjaźnie, a i ryzyko mniejsze. Oferta piw lanych ciągle się zmienia, a rodzaje trunków selekcjonuje sam właściciel, zazwyczaj sięgając po produkty z małych polskich browarów rzemieślniczych. Menu uzupełnia około 200 piw butelkowanych z całego świata.

Obsługę lokalu stanowią piwni pasjonaci, w większości piwowarzy domowi, którzy potrafią opowiedzieć mnóstwo ciekawostek o każdym oferowanym piwie. Zawsze pomocni, doradzą w wyborze odpowiedniego trunku dopasowanego do gustów gości.  Gdy za barem stanie właściciel można mieć gwarancję interesujących opowieści doprawionych szczyptą humoru.

W Domu Piwa często odbywają się wydarzenia związane z piwowarstwem, premiery, pokazy, warsztaty, turnieje gier planszowych i zręcznościowych. Warto tutaj zajrzeć także na transmisję zmagań sportowców i kibicować w gronie przyjaciół przy wyśmienitym piwie.

 

---

Fotografie: Dom Piwa

30 maja 2018 Birofilia.org