Poznańskie Targi Piwne

Adres

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, ul. Głogowska 14, hala 3 – wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego)

http://targipiwne.pl

Data wydarzenia

15 listopada, 2019 - 16 listopada, 2019

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie. To doskonała okazja, by spróbować wyśmienitego piwa, zapoznać się z nowymi browarami rzemieślniczymi, birofilistyką, a także technologią i historią browarnictwa.

Poznańskie Targi Piwne odbywają się w dniach 15-16 listopada 2019. Międzynarodowe Targi Poznańskie zamienią się w prawdziwe piwne targowisko.

Podczas Targów Piwnych świetnie bawią się będą zarówno pasjonaci piwowarstwa, jak i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w piwnym świecie. To doskonała okazja wypróbowania najwyższej jakości piw rzemieślniczych, cydrów i miodów pitnych, a także poznania produktów nierozerwalnie związanych z branżą. Targi to także możliwość poznania niezwykłych ludzi – piwowarów domowych i zawodowych, blogerów, birofilów i miłośników piwa. Wspaniała okazja by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami lub nauczyć się czegoś nowego!

Pośród wystawców Poznańskich Targów Piwnych znajdziecie przede wszystkim przedstawicieli polskich i zagranicznych browarów rzemieślniczych, cydrowników i miodosytników, a także wystawców branżowych. Street Food Spot obfitować będzie natomiast przedstawicieli lokalnej sceny gastronomicznej, którzy gościom serwować będą doskonałe jedzenie.

Oprócz przedstawienia browarów, degustacji ich produktów i możliwości nabycia butelkowanych trunków, nie zabraknie dobrej zabawy i relaksu – będzie można m. in. wypocząć w strefie Chiloutu, pograć w gry planszowe, nauczyć się Origami, zrelaksować się i ponapinać mięśnie w trakcie Piwnej Jogi, wziąć udział w wyścigu Piwnej Mili oraz posłuchać dobrej muzyki.

Piwowarzy domowi będą mogli wziąć udział w XI edycji Poznańskiego Konkursu Piw Domowych, gdzie w tym roku w szranki staną w dwóch kategoriach: Fruit Weizen i White IPA Ogłoszenie wyników rywalizacji będzie mieć miejsce podczas Gali Finałowej. Z kolei dla browarów oraz cydrowni dedykowany jest „Greater Poland” Beer Cup. Spośród produktów zgłoszonych do 27 kategorii, wyłonione zostaną te najlepsze z najlepszych!

Jednodniowy karnet kosztuje 20 zł i uprawnia do wielorazowego wejścia na teren Targów, dwudniowy bilet za 35 zł, to karnet uprawniający do wielokrotnego wejścia w trakcie całej imprezy, oraz odebrania gadżetu przygotowanego przez organizatorów, którym jest w tym roku szkło festiwalowe „wazon na piwonie”.