Poznańskie Targi PiwneMiędzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, ul. Głogowska 14, hala 3 – wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego)

Odbywające się od 2013 roku Poznańskie Targi Piwne to wyjątkowe wydarzenie. To doskonała okazja, by spróbować wyśmienitego piwa, zapoznać się z nowymi browarami rzemieślniczymi, birofilistyką, a także technologią i historią browarnictwa.

W tym roku Poznańskie Targi Piwne odbywają się w dniach 9-10 listopada. Hala nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w prawdziwe piwne targowisko.

Podczas Targów Piwnych świetnie bawią się będą zarówno pasjonaci piwowarstwa, jak i osoby dopiero stawiające pierwsze kroki w piwnym temacie. To doskonała okazja wypróbowania najwyższej jakości piw rzemieślniczych, cydrów i miodów pitnych, a także poznania produktów nierozerwalnie związanych z branżą. Targi to także możliwość poznania niezwykłych ludzi - piwowarów domowych i profesjonalnych, blogerów, birofilów i miłośników piwa. Wspaniała okazja by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami lub nauczyć się czegoś nowego!

Pośród wystawców Poznańskich Targów Piwnych znajdziecie przede wszystkim przedstawicieli polskich i zagranicznych browarów rzemieślniczych, cydrowników i miodosytników, a także wystawców branżowych. Street Food Spot obfitować będzie natomiast w wystawców z gastronomii, którzy gościom serwować będą doskonałe jedzenie.

Oprócz przedstawienia browarów, degustacji ich produktów i możliwości nabycia butelkowanych trunków własnej produkcji, nie zabraknie dobrej zabawy i relaksu - będzie można m. in. wypocząć w strefie Chiloutu, pograć w gry planszowe, nauczyć się Origami, zrelaksować się i ponapinać mięśnie w trakcie Piwnej Jogi, wziąć udział w Piwnej Mili oraz posłuchać koncertu zespołów Akurat oraz Funky Flow.

Piwowarzy domowi będą mogli wziąć udział w X edycji Poznańskiego Konkursu Piw Domowych, gdzie w tym roku w szranki staną w trzech kategoriach: Weissbier, Belgian Dubbel i Herbal Ale. Ogłoszenie wyników rywalizacji będzie mieć miejsce w sobotę o 16:30. Dla piwowarów z browarów rzemieślniczych przewidziano natomiast Konkurs Piw Rzemieślniczych, którego gala finałowa rozpocznie się w sobotę o 18:00.

Jednodniowy karnet kosztuje 20 zł i uprawnia do wielorazowego wejścia na teren Targów, dwudniowy bilet za 35 zł, to karnet uprawniający do wielokrotnego wejścia w trakcie całej imprezy, oraz odebrania gadżetu przygotowanych przez organizatorów: szklanki nonic.

02 listopada 2018 Birofilia.org