Poznańskie Targi PiwneMiędzynarodowe Targi Poznańskie (Poznań, ul. Głogowska 14, hala 3 – wejście wschodnie, od strony Mostu Dworcowego).

Połowa listopada to idealny moment, by w Poznaniu spróbować wyśmienitego piwa, zapoznać się z nowofalowymi browarami rzemieślniczymi, birofilistyką, a także technologią i historią browarnictwa.

Poznańskie Targi Piwne to trzydniowa impreza rozpoczynająca się w czwartek 16 listopada a kończąca w sobotę 18 listopada o godzinie 18:00. Hala nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zamieni się w prawdziwe piwne targowisko. Swój udział zapowiedziało ponad 70 browarów, z kranów będzie lało się ponad 300 rodzajów piw, a na scenie wystąpi 6 prelegentów. Oprócz przedstawienia browarów, degustacji ich produktów i możliwości nabycia butelkowanych trunków ich produkcji, nie zabraknie dobrej zabawy i relaksu - będzie można m. in. wypocząć w strefie Chiloutu, pograć w gry planszowe, wziąć udział w Piwnej Maturze, zrelaksować się i ponapinać mięśnie w trakcie Piwnej Jogi, wziąć udział w Piwnej Mili oraz posłuchać koncertu zespołu Tołhaje.

Wydarzenie przyciąga nie tylko beergeeków, ale także piwowarów domowych i specjalistów browarników. Dobra oferta sprzętu i akcesoriów piwnych, konkurencyjne ceny oraz nowości branżowe będą na wysokim poziomie. Piwowarzy domowi będą mogli wziąć udział w IX edycji Poznańskiego Konkursu Piw Domowych,w tym roku w szranki staną w trzech kategoriach: Weissbier, Porter Bałtycki oraz Lambic. Ogłoszenie wyników rywalizacji będzie mieć miejsce w sobotę. Dla piwowarów z browarów rzemieślniczych przewidziano natomiast Konkurs Piw Rzemieślniczych, którego gala finałowa rozpocznie się w piątek o 20:00.

Jednodniowy karnet kosztuje 20 zł i uprawnia do wielorazowego wejścia na teren Targów, trzydniowy bilet za 45 zł, to karnet uprawniający do wielokrotnego wejścia w trakcie całej imprezy, oraz odebrania gadżetów przygotowanych przez organizatorów: koszulki lub szkła festiwalowego.

10 listopada 2017 Birofilia.org