Wielochmiel

Status

Historyczne

Adres

33-332 Kraków, ul. Wielopole 11

Dziewiętnaście kranów na dwóch barach, dwa poziomy w lokalu oraz mnóstwo piwnej wiedzy i dobrej zabawy. Tak wygląda krakowski Wielochmiel, z którego ścian spoglądają wrocławskie krasnale z Profesji.

Wielochmiel powstał przy współpracy dwóch pasjonatów piwa rzemieślniczego z Browarem Profesja z Wrocławia. To pub z prawdziwego zdarzenia, gdzie miłośnicy dobrego piwa mogą poczuć „niebo w gębie” i to nie tylko raz, ale aż 19 – bo z tylu kranów leje się rzemieślniczy trunek. Od razu nasuwa się myśl 19 kranów na jednym barze?! To przecież oznacza długie oczekiwanie na swoje zamówienie, jednak nie ma się czym martwić. Nalewaki podzielone są na dwie grupy na dwóch barach, dzięki temu barmani serwują piwo bardzo sprawnie i czas oczekiwania na szkło wypełnione napojem bogów jest naprawdę krótki, nawet przy dużej liczbie gości.

Barmani chętnie służą swoją wiedzą i radą pomagając każdemu niezdecydowanemu wybrać odpowiedni trunek dopasowany do gustu i preferencji. Jeśli jednak nie jesteśmy zdecydowani, selekcję piwa odpowiadającego naszym gustom można przeprowadzić za pomocą deski degustacyjnej zawierającej niewielkie próbki różnych piw – koszt to tylko 18 zł, a dzięki takiemu rozwiązaniu mamy szansę spróbować wszystkich dostępnych na kranach piw, więc przynajmniej czasami warto rozważyć tę opcję. Na kranach znajdziemy oczywiście piwa z browaru patronackiego, ale nie tylko. Trunki szybko rotują, ze względu na coraz większą popularność pubu, dzięki temu możemy się delektować różnymi piwami, głównie z lokalnych i polskich browarów rzemieślniczych.

Beerweek Festival

Morze kraftowych piw, przyjazna atmosfera, strefa relaksu, degustacji trunków, kino letnie a przede wszystkim dużo rozmów przy piwie i o piwie. To wszystko w ostatni weekend maja...
Czytaj dalej

Pub Wielochmiel to dwukondygnacyjny lokal,  gdzie każde piętro wyposażone jest w swój, osobny bar. Jest tutaj bardzo dużo miejsca, dzięki temu każdy może znaleźć stolik dla siebie. Meble utrzymane są w ciemnej kolorystyce i praktycznie do każdego podwyższonego blatu dostawione są hokery. Ze ścian miłośnikom piwa przyglądają się wrocławskie krasnale, stworzone specjalnie na potrzeby Browaru Profesja. Wzrok przyciąga grafika przedstawiająca krzątające się krasnoludy na swoich stanowiskach pracy w browarze. Pomiędzy niektórymi stolikami stoją parawany, na których opisane są piwa z zaprzyjaźnionego browaru, oczywiście tekst jest okraszony charakterystycznymi grafikami. Inna ściana przedstawia z kolei na prostym graficznym schemacie proces warzenia piwa w bardzo przystępny i zrozumiały sposób – jeśli chcecie wyjaśnić swoim znajomym jak się robi piwo to w Wielochmielu znajdziecie odpowiednie “pomoce naukowe” :D

Wielochmiel to nie tylko pub, ale także idealne miejsce na organizację warsztatów warzelniczych czy prelekcji związanych z piwowarstwem. Pomimo tego, że lokal działa dopiero od pół roku takie zajęcia i kursy odbywają tu cyklicznie – przekazywana jest na nich duża dawka wiedzy, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Odbywają się tutaj także transmisje sportowe, różne konkursy związane z piwowarstwem, kranoprzejęcia i piwne premiery.

 

Fotografie: Wielochmiel Kraków