Viva la Pinta31-019 Kraków, ul. Floriańska 13

Przestronny pub z przyjemnym ogródkiem piwnym jednego z najpopularniejszych browarów rzemieślniczych w Polsce. Viva la Pinta zaprasza nie tylko na piwo własnej produkcji, ale także na trunki zaprzyjaźnionych browarów.

Viva la Pinta znajduje się przy ul. Floriańskiej 13, jest pierwszym firmowym pubem polskiego browaru rzemieślniczego Pinta. Lokal składa się z 3 obszernych sal oraz ogródka piwnego. Wiosną można spędzić w nim czas pod kwitnącym ponad stuletnim kasztanowcem, a jesienią pobawić się w budowanie ludzików z kasztanów. Przestronna piwnica latem zapewnia przyjemny chłód, a zimą stałą temperaturę i dość miejsca na imprezy zamknięte.

Pomimo lokalizacji w ścisłym centrum, multitap sprawia wrażenie cichej klimatycznej knajpki, ponieważ znajduje się z dala od ulicznego zgiełku, ukryty w bramie jednej z kamieniczek. Warto wybrać się tu na wyśmienite piwo ze zgraną paczką przyjaciół - miejsca dla nich nie zabraknie i dzięki temu miło spędzicie czas razem.

Bar wyposażony jest w 14 nalewaków, zawsze na kranach znajduje się parę firmowych piw oraz kilka trunków z polskich browarów. Mówiąc krótko jest z czego wybierać, a miłośnicy kraftów z pewnością znajdą coś dla siebie. Gdy nie są do końca przekonani o swoim wyborze zawsze mogą poprosić barmana o pomoc lub odrobinę trunku na spróbowanie. Pomocna i kompetentna obsługa, po wysłuchaniu preferencji gości doradzi i z pasją opowie  o aktualnie dostępnych piwach. Częste premiery (m. in. Pinta miesiąca) sprawiają, że warto tu przyjść i skosztować nowości. Można tutaj także zjeść typowe pubowe dania i przegryzki do piwa. Świeże jedzenie robione jest na miejscu, a domowe burgery, panini i przystawki mogą pozytywnie zaskoczyć niejednego smakosza.

W lokalu odbywają się różne wydarzenia związane z piwnym światem: warsztaty z warzenia piwa, koncerty, kranoprzejęcia i premiery piwne. Można wynająć piwnicę w celu organizacji własnej imprezy.

Piw z Browaru Pinta nie trzeba przedstawiać polskim Birofilom, by zdobyć znakomite butelkowane trunki nie trzeba szturmować sklepów piwnych - wystarczy wejść do Viva la Pinta i zamówić swój ulubiony.

 

Fotografie: Viva la Pinta

21 maja 2018 Birofilia.org