Środek

Status

Funkcjonuje

https://www.chodzmydosrodka.pl/

Adres

ul. 1 Maja 1, 43-300 Bielsko-Biała

Niejeden miłośnik dobrego piwa będzie zaskoczony, gdy wejdzie do piwnic Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Znajduje się tam multitap z 14 kranami. Co Wy na to, aby wejść do Środka?

Środek to pub z duszą, większą jego część skradła piwiarnia, jednak swoje serce oddał książkom. We wnętrzu lokalu mieści się mała czytelnia i księgarnia! Można w niej nabyć książki z dziedziny reportażu, czy literatury pięknej, ale znajdziemy tu dużo, bardzo dużo książek kulinarnych. Jeśli chodzi o kartę dań, to w menu są sezonowe dania, tworzone z myślą zarówno o mięso- jak i roślinożercach, kuchnia regionalna, autorskie dania szefa kuchni, foodpairing oraz przekąski na ciepło i zimno idealnie komponujące się z piwnym menu.

Na kranach zawsze znajduje się siedem piw rzemieślniczych z Polski, trzy klasyki z Czech, 2 gatunki wina, cydr i czeski specjał bezalkoholowy, czyli Kofola. Piwa często się zmieniają, a bardzo różnorodność dbają sami właściciele. Za barem stoją kompetentne osoby, które służą swoją wiedzą, gdy nie możemy się zdecydować. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni na co mamy ochotę, warto wybrać menu degustacyjne, składające się z 4 różnych trunków o pojemności 125 ml. Ciekawostką jest to, że małe piwo w lokalu to nie 330 ml, a 250 ml. Dzięki takiej pojemności można spróbować więcej piw, a dodatkową zaletą jest także cena – małe piwo kosztuje dokładnie połowę tego, co duże. Listę lanych kraftów uzupełnia lodówka wypełniona po brzegi trunkami w butelkach. Znajdziemy tam nie tylko piwa z polskich browarów, ale także zagraniczne sztosy. Bardzo dobrym pomysłem i wyjściem naprzeciw aktualnym trendom jest dostępność dobrych radlerów, rzemieślniczych piw bezalkoholowych w kilku rodzajach, wyciskanych soków, świetnej kawy i herbaty.

Wnętrze lokalu urządzone jest w jasnych kolorach. Różnorodne stoliki, fotele, sofy i krzesła tworzą niecodzienny, przytulny klimat. Na ścianach znajdują się półki, wypełnione po brzegi książkami i grami planszowymi, z których mogą korzystać goście. Latem rozkładany jest obszerny ogródek piwny w stylu eko.

Warto tutaj przyjść na różne wydarzenia – co miesiąc w Środku goszczą piwowarzy domowi, ze swoimi specjałami, a w każdy pierwszy wtorek miesiąca można spotkać Dorotę Chrapek, która dzieli się tajnikami piwnej sensoryki. Właściciele wspierają lokalne inicjatywy kulturalne i twórcze np. Wsiobazar- czyli targi rękodzieła, naukę tańca, plenerowe kino czy odsłuchy muzyki retro puszczanej z płyt winylowych.


Fotografie: Środek Bielsko- Biała

Muzeum Browaru w Żywcu

Jeśli kochasz piwo, to arcyciekawe Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu koniecznie powinno znaleźć się na Twojej trasie.
Czytaj dalej