Browar Lubrow

Status

Funkcjonuje

http://www.lubrow.pl/

Adres

Gdańsk: ul. Karmelicka 1, Sopot: ul. Monte Cassino 60, Wejherowo: Pl. Jakuba Wejhera 2

Szukasz wyjątkowego miejsca na trójmiejskiej mapie piwnej? Browar Lubrow jest idealnym miejscem dla Ciebie nawet, jeśli jesteś tu tylko przejazdem!

Wszystko za sprawą doskonałej lokalizacji – naprzeciwko Dworca Głównego PKP w Gdańsku, na ul. Karmelickiej 1. Miejsce to łączy wszystko co najlepsze w rzemieślniczym browarze, restauracji oraz industrialnym klubie. Serce lokalu stanowi wyjątkowa warzelnia, która jako pierwsza w Polsce powstała z polerowanej stali nierdzewnej. Nadaje to lokalowi charakterystyczny wygląd i klimat rodem z loftu. Osoby zafascynowane magią tworzenia złotego trunku mogą podpatrzeć jak powstaje piwo. Wokół kadzi znajdują się stoliki z wygodnymi kanapami i fotelami. Piętro niżej w wielkich, srebrnych tankach fermentuje i dojrzewa piwo, a wokół rozbrzmiewa często klubowa muzyka, ponieważ ta część lokalu przeznaczona jest przede wszystkim do zabawy przy muzyce. Latem można także skorzystać z przestronnego tarasu i raczyć się piwem na świeżym powietrzu przyglądając się życiu miasta, które toczy się wokół.

W piwnym menu stale znajdują się 4 podstawowe rodzaje złotego trunku, dodatkowo warzone są w ciągu roku piwa sezonowe, specjalne oraz ciekawe piwne eksperymenty w różnych stylach. Piwowarem jest sam właściciel browaru Tomasz Lubrow, który warzy głównie piwa wywodzące się z Niemiec, Anglii i USA.

Podstawę piwnego menu stanowią trunki w tradycyjnych stylach nawiązujące nazwami do trójmiejskiej lokalizacji browaru. Mamy zatem:

  • SKM, czyli Szybką Kolej Miejską, która stanowi podstawę komunikacji w Trójmieście – jest to tradycyjny lager typu Pils.
  • Zachmielacz Trójmiejski to z kolei nowofalowe piwo American India Pale Ale.
  • Trójmiejskie Piwniczne to piwo w stylu Kellerbier, wywodzącym się z Frankonii.
  • Karmelickie to natomiast ukłon w stronę miłośników ciemnych piw, które charakteryzuje aromat karmelu, nuty miodu oraz kawy.

Poza tym Browar Lubrow słynie z piw pszenicznych oraz stosowania nietypowych dodatków do piwa, więc jeśli nie boimy się eksperymentów, to znacząco możemy poszerzyć tu swoje piwne horyzonty degustując, np.:

  • Yntelygenta, czyli pale ale z dodatkiem buraków.
  • Kolenddra z Miętoliną, czyli pszeniczne piwo z miętą i kolendrą.
  • Nayerbane lub Yerba IPA, czyli India Pale Ale z dodatkiem yerba mate.
  • Dominikańskie – piwo pszeniczne serwowane podczas odbywającego się w Gdańsku Jarmarku .
  • Weattoria, czyli american wheat.
  • Hevelanum, czyli american weizen.

Wszystkie piwa w browarze podawane są wprost z tanków leżakowych – nie są poddawane pasteryzacji ani filtracji, więc zachowują pełnię smaku i aromatu. Obsługa jest bardzo przyjacielska i każdy miłośnik piwa poczuje się tu mile widziany. Jeśli chcemy spróbować różnego piwa warto zdecydować się na zestaw próbek degustacyjnych w niewielkich kufelkach zamiast jednej dużej porcji i dopiero później zdecydować się na większą ilość trunku, który najbardziej przypadł nam do gustu.

Oprócz picia piwa można uraczyć się w restauracji potrawami wykorzystującymi ten szlachetny trunek lub stanowiącymi idealne jego uzupełnienie – w karcie dań można znaleźć takie specjały jak: gęsi przysmak, czyli pasztet z mięsa i wątróbek gęsi, kaczka pieczona w piwnym sosie karmelowym, chlebki piwne, pieczeń duszona w piwie, piwna golonka czy czekoladowe lody w piwno-karmelowym sosie z bakaliami.

W browarze odbywają się cykliczne biesiady piwne! W każdy czwartek po godz. 19:00 można posłuchać zespołu grającego muzykę na żywo, a w weekendy lokal zmienia się w klub muzyczny, gdzie można poszaleć na parkiecie, a w przerwach pomiędzy tanecznym szaleństwem ochłodzić się wyśmienitym piwem.

Poza przestrzenią w centrum Gdańska Browar Lubrow dysponuje jeszcze dwoma innymi lokalami w Trójmieście: w Sopocie, przy ul. Monte Cassino 60 oraz w Wejherowie, przy Placu Jakuba Wejhera 2. Oczywiście tam również można skosztować wyśmienitego piwa i świetnie się bawić!