Kufle i Kapsle Nowogrodzka

Status

Funkcjonuje

https://www.kufleikapsle.pl/

Adres

ul. Nowogrodzka 25, 00-511 Warszawa

Jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie piwo podawane jest zawsze w odpowiedniej temperaturze dobranej do stylu i we właściwym szkle. Idealne miejsce dla beer geeka.

Kufle i Kapsle przy ul. Nowogrodzkiej 25 to jeden z trzech lokali o tej samej nazwie prowadzonych w różnych punktach stolicy przez tych samych właścicieli. Jest on doskonale  znany warszawskim Birofiliom. Piwo leje się tutaj z 16 rotacyjnych kranów w tym 2 pomp ręcznych, z których serwowane są piwa, które smakują jak w tradycyjnym, angielskim pubie. Trunki podawane są w odpowiednio dobranym szkle, które uwypukla zalety różnych stylów oraz podkreśla smak i aromat. Jako jeden z nielicznych pubów w Polsce Kufle i Kapsle serwują piwa w czterech różnych temperaturach, które dostosowane są do konkretnego stylu. Ofertę lanych piw uzupełnia około 150 kraftów w butelkach.

Ze względu na dużą popularność lokalu, piwo bardzo szybko rotuje i może się okazać, że gdy nazajutrz chcemy wypić ponownie trunek, który wyjątkowo nam zasmakował poprzedniego wieczora, na kranie może po nim pozostać jedynie wspomnienie. Świadomi piwosze spotkają się przy barze z bardzo bogatą wiedzą obsługi, a Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z kraftami mogą liczyć na podpowiedź i pomoc. Barmani chętnie tłumaczą i podpowiadają, jakie piwo wybrać na początek i co z nowości warto wypróbować. Tym, którzy nie są zdecydowani, warto polecić deskę degustacyjną piw składającą się z czterech próbek dowolnych piw o pojemności 125 ml każda.

Historia Warszawy piwem pisana

Na terenie Polski piwo było znane od wieków, w Warszawie już w XV istniała ulica Piwna, a piwowarzy otrzymywali od króla specjalne przywileje. Później było już tylko...
Czytaj dalej

Oszczędnie i nowocześnie urządzony lokal nie jest zbyt wielki, co zapewnia lepszy kontakt między gośćmi, jednak nie mają oni dla siebie zbyt wiele przestrzeni. Dlatego warto wybierać wtorkowe i środowe wieczory na spokojną degustację, a pozostałe dni tygodnia na świetną zabawę w doborowym towarzystwie. Do wyboru jest wiele rozmaitych miejsc siedzących zaczynając od sof, przez kanapy, stołki barowe, krzesła i fotele. Większość ścian pomalowana jest na czarno, a na części z nich odsłonięta została cegła. Nie sprawia to przytłaczającego wrażenia a raczej przywodzi na myśl specyficzny klimat tradycyjnych pubów. Wystrój wnętrza jest tak dobrany, by nie odciągać uwagi od najważniejszej rzeczy w tym przybytku, czyli piwa.

Częste premiery piwne, kranoprzejęcia i wydarzenia związane z piwnym światem przyciągają specjalistów, beer geeków i domowych piwowarów. To punkt obowiązkowy na piwnej mapie Warszawy.

 

Fotografie: Kufle i Kapsle