Warszawski Festiwal Piwa - edycja jesiennaMiejski Stadion Legii Warszawa, Łazienkowska 3, Warszawa

Jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa to setki litrów rzemieślniczych trunków, masa dobrej zabawy i ogrom specjalistycznej wiedzy.

Warszawski Festiwal Piwa przez cztery lata swojego istnienia zyskał opinię najważniejszego wydarzenia poświęconego piwu rzemieślniczemu w Polsce. W tym roku IX jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędzie się na miejskim Stadionie Legii Warszawa w dniach 25-27 października. Strefa VIP stadionu zamieni się w raj dla miłośników dobrych, nowofalowych trunków - zajęte zostaną dwa piętra i parter budynku. Jeden z największych festiwali piw rzemieślniczych w Polsce rozpocznie się o 16 w czwartek i będzie trwał aż do soboty do północy.

W programie specjalne degustacje, piwne premiery, panele wykładowe i dyskusyjne oraz oczywiście piwo w roli głównej. Harmonogram jesiennej edycji Festiwalu jest wypchany po brzegi atrakcjami. Podczas 3 dni Warszawski Festiwal Piwa zaprezentuje 800 piw z całego świata, w tym aż 100 po raz pierwszy! To prawdziwa gratka dla birofilów!

Gościem specjalnym festiwalu będzie legenda amerykańskiego piwowarstwa Steve Dresler, jeden z pierwszych pracowników Sierra Nevada Brewing, który był odpowiedzialny m.in za tworzenie pierwszego nowożytnego piwa z wykorzystaniem mokrego chmielu, czyli szyszki świeżo zebranej z plantacji i wrzucanej do kotła warzelnego bez żadnej obróbki.

Każdy z trzech dni charakteryzować się będzie jednak nieco inną publiką i innymi wydarzeniami towarzyszącymi. Czwartek to dzień dedykowany miłośnikom i znawcom piw rzemieślniczych - zaplanowano prezentację browarów uczestniczących w wydarzeniu w formie wykładów i warsztatów przygotowanych przez wystawców. W piątek na festiwalu odnajdą się zarówno doświadczeni koneserzy piwa jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją piwną przygodę, zaś sobota zaś to dzień dla otwarty dla wszystkich zainteresowanych, podczas którego warszawiacy przychodząca tłumnie na stadion po łyk piwnej wiedzy.

Sobota zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie dla osób, które są miłośnikami dobrej kuchni. Na scenie głównej zabłyśnie Jarek Jarecki, piwowar i zapalony kucharz, który na swoim pokazie zaskoczy widzów przyrządzeniem interesujących potraw z piwem w roli głównej. Festiwalowi będą także towarzyszyć sportowe emocje w trakcie turniejów piłkarzyków: Pij i Graj oraz Bieg Piwna Mila.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas imprezy dostępne będzie festiwalowe szkło. Przy każdej edycji Warszawski Festiwal Piwa prezentuje specjalnie zaprojektowane naczynie. Tak będzie i tym razem. Na gości festiwalu czekać będzie bowiem “Tulipior”. “To neologizm od kształtu szkła określanego jako "tulip", które świetnie kumuluje aromat i może pomieścić wysoką pianę. Jest polecane do piw belgijskich, imperialnych AIPA, win jęczmiennych i innych piw o rozbudowanym aromacie” – wyjaśniają organizatorzy. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów – razem z kangurkiem, czyli torbą na szklankę, można go kupić na stoisku festiwalowym, u poszczególnych wystawców lub zawczasu zaopatrzyć się w bilet Premium.

Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 15 zł, karnet na cały festiwal 25 zł, można również pokusić się o wejściówki Premium w cenie 65 zł. Udział w poszczególnych warsztatach organizowanych przy okazji Festiwalu oraz w specjalnych degustacjach jest płatny osobno.

18 października 2018 Birofilia.org