Warszawski Festiwal Piwa - edycja jesiennaMiejski Stadion Legii Warszawa, Łazienkowska 3, Warszawa

Jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa to setki litrów rzemieślniczych trunków, 50 polskich browarów rzemieślniczych, masa dobrej zabawy i ogrom specjalistycznej wiedzy.

Warszawski Festiwal Piwa przez pięć lat swojego istnienia zyskał opinię najważniejszego wydarzenia poświęconego piwu rzemieślniczemu w Polsce. W tym roku XI  jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędzie się na miejskim Stadionie Legii Warszawa w dniach 24-26 października. Strefa VIP stadionu zamieni się w raj dla miłośników nowofalowych trunków - zajęte zostaną dwa piętra i parter budynku. Jeden z największych festiwali piw rzemieślniczych w Polsce rozpocznie się o 16 w czwartek i będzie trwał aż do soboty do północy.

Każdy z trzech dni charakteryzować się będzie jednak nieco inną publiką i innymi wydarzeniami towarzyszącymi. Czwartek to dzień dedykowany miłośnikom i znawcom piw rzemieślniczych - zaplanowano prezentację browarów uczestniczących w wydarzeniu w formie wykładów i warsztatów przygotowanych przez wystawców. W piątek na festiwalu odnajdą się zarówno doświadczeni koneserzy piwa jak i ci, którzy dopiero zaczynają swoją piwną przygodę, zaś sobota to dzień dla otwarty dla wszystkich zainteresowanych, podczas którego warszawiacy przychodząca tłumnie na stadion po łyk piwnej wiedzy.

Sobota zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie dla osób, które są miłośnikami dobrej kuchni. Na scenie głównej zabłyśnie Jarek Jarecki, piwowar i zapalony kucharz, który na swoim pokazie zaskoczy widzów przyrządzeniem interesujących potraw z piwem w roli głównej. Festiwalowi będą także towarzyszyć sportowe emocje w trakcie turniejów piłkarzyków: Pij i Graj oraz konkurs celności Kukudziura.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas imprezy dostępne będzie festiwalowe szkło. Przy każdej edycji Warszawski Festiwal Piwa prezentuje specjalnie zaprojektowane naczynie. Tak będzie i tym razem. Na gości festiwalu czekać będzie bowiem Craft Master Grand. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów -  można go kupić na stoisku festiwalowym, u poszczególnych wystawców lub zawczasu zaopatrzyć się w karnet z zestawem lub karnet z zestawem Premium

Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 15 zł, karnet na cały festiwal 25 zł, można również pokusić się o wejściówki z zestawami za 50 i 80 zł. Udział w poszczególnych warsztatach organizowanych przy okazji Festiwalu oraz w specjalnych degustacjach jest płatny osobno.

16 października 2019 Birofilia.org