Warszawski Festiwal Piwa - edycja jesiennaMiejski Stadion Legii Warszawa, Łazienkowska 3, Warszawa

Jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa to setki litrów rzemieślniczych trunków, masa dobrej zabawy i ogrom specjalistycznej wiedzy.

W tym roku VII jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa została przeniesiona na wrzesień. Na miejskim Stadionie Legii Warszawa spotykamy się od czwartku do soboty, w dniach 21-23 września. Strefa VIP stadionu zamieni się w raj dla miłośników dobrych, nowofalowych trunków - zajęte zostaną dwa piętra i parter budynku. Jeden z największych festiwali piw rzemieślniczych w Polsce rozpocznie się o 16 w czwartek i będzie trwał aż do soboty do północy. W programie specjalne degustacje, piwne premiery, panele wykładowe i dyskusyjne oraz oczywiście piwo płynące strumieniami. Harmonogram jesiennej edycji Festiwalu jest wypchany po brzegi atrakcjami - ponad 750 piw będzie lało się z 350 nalewaków, a niezliczone butelkowane piwa stanowić będą tylko dodatek. To prawdziwa gratka dla birofilów!  Wiele z browarów zapowiedziało premiery piwne, będzie można wybrać z ponad 100 nowości, dostępnych po raz pierwszy właśnie podczas Festiwalu.

W czwartek zaplanowano prezentację browarów uczestniczących w wydarzeniu - aby zachęcić do uczestnictwa przegląd będzie miał formę wykładów i warsztatów przygotowanych przez wystawców. Poza tym szybki rzut oka na to, co w trawie piszczy, czyli nowości i relacje z birofilistycznego świata, przedstawienie różnych ciekawych rodzajów piwa, a także piłkarzykowa bitwa birofilów. W piątek oprócz wykładów organizatorzy przeniosą nas do kuchni piwowara domowego, czyli odbędą się warsztaty piwowarskie dla początkujących i średniozaawansowanych. Sobota zapowiada się niezwykle emocjonująco, szczególnie dla osób, które są miłośnikami dobrej kuchni. Na scenie głównej zabłyśnie Jarek Jarecki, piwowar i zapalony kucharz, który na swoim pokazie zaskoczy przyrządzeniem interesujących potraw z piwem w roli głównej. Festiwalowi będą także towarzyszyć sportowe emocje w trakcie turniejów piłkarzyków: Pij i Graj.

Tym razem zamiast festiwalowej aplikacji mobilnej uczestnicy będą mogli otworzyć się towarzysko pytając o trunki Piwnych Przewodników, specjalistów, którzy chętnie doradzą, czego warto spróbować i jak poruszać się po festiwalu.

Do nabycia podczas festiwalu będą dwa rodzaje szkła - prosty shaker, a także piękne, rzemieślnicze szkło o wdzięcznej nazwie „Sztoser”, które zostało zaprojektowane i ręcznie wykonane specjalnie na potrzeby tego wydarzenia. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów – razem z kangurkiem, czyli torbą na szklankę, można go kupić na stoisku festiwalowym, u poszczególnych wystawców lub zawczasu zaopatrzyć się w bilet Premium.

Jednodniowy bilet wstępu kosztuje 10 zł, karnet na cały festiwal 20 zł, można również pokusić się o wejściówki Premium w cenie 72 zł. Udział w poszczególnych warsztatach organizowanych przy okazji Festiwalu oraz w specjalnych degustacjach jest płatny osobno. 

11 września 2017 Birofilia.org