Warszawski Festiwal Piwa – edycja jesienna

Adres

Miejski Stadion Legii Warszawa, Łazienkowska 3, Warszawa

http://warszawskifestiwalpiwa.pl/

Data wydarzenia

19 października, 2023 - 21 października, 2023

Ponad 60 browarów, 18 foodtracków i 1200 różnych piw - tak zapowiada się jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa.

Warszawski Festiwal Piwa od początku istnienia zyskał opinię najważniejszego wydarzenia poświęconego piwu rzemieślniczemu w Polsce. W tym roku XVI jesienna edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędzie się na miejskim Stadionie Legii Warszawa w dniach 19-21 października. Strefa VIP stadionu zamieni się w raj dla miłośników dobrych trunków. Jeden z największych festiwali piw rzemieślniczych w Polsce rozpocznie się o 16 w czwartek i będzie trwał aż do soboty prawie do północy. Organizatorzy gwarantują masę dobrej zabawy i ogrom specjalistycznej wiedzy.

Harmonogram jesiennej edycji Festiwalu jest wypchany po brzegi atrakcjami. Podczas 3 dni wydarzenia zaprezentowane zostaną setki piw z całego świata w tym wiele nowości. To prawdziwa gratka dla birofilów! Podczas festiwalu odbędą się też warsztaty z piwowarami oraz szkolenia z sensoryki piwnej. Ponadto na stadionie Legii Warszawa na piwoszy czeka wiele wyjątkowych wydarzeń m.in. prelekcje dla początkujących o tym, jak zacząć przygodę z kraftem i jak rozmawiać o piwie oraz panele dyskusyjne o piwie rzemieślniczym. Dokładny program znajdziecie na stronie festiwalu.

Festiwalowi będą także towarzyszyć strefa foodtracków, gdzie zagoszczą kuchnie z całego świata. Nie zabraknie też sportowych emocji oraz strefy rozrywki. Będzie można zagrać na flipperach i konsolach do gier oraz skorzystać ze specjalnej Strefy Gier Planszowych.

Nowością podczas festiwalu będą wycieczki z Piwnymi Przewodnikami.
Piwni celebryci i znawcy piwa zabiorą uczestników festiwalu w podróż, podczas której będzie można dowiedzieć się czego warto spróbować spośród setek piw obecnych na Festiwalu.

Wareckie, którym Warszawa się żywi

Leżąca nad Pilicą Warka od stuleci słynie z produkcji najlepszego piwa na Mazowszu. Warecki złoty trunek podbił rynek piwa w Warszawie już w XV wieku – w...
Czytaj dalej

16 Warszawski Festiwal Piwa odwiedzą także psy ratownicze z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Marki.
Wizyta na Festiwalu będzie częścią treningu czworonogów – dzięki temu będą one mogły zapoznać się z dużą grupą ludzi.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas imprezy dostępne będzie festiwalowe szkło. Przy każdej edycji Warszawski Festiwal Piwa prezentuje specjalnie zaprojektowane naczynie. Tak będzie i tym razem. Na gości festiwalu czekać będzie bowiem szklanka o nazwie Piękna.

Jednodniowy bilet wstępu kosztuje od 26 zł

Karnet na cały festiwal od 47 zł

Można również pokusić się o wejściówki z zestawami.
Udział w poszczególnych warsztatach organizowanych przy okazji Festiwalu oraz w specjalnych degustacjach jest płatny osobno.