Beer Food Festival

Adres

Poznań, Stadion AZS, ul. Pułaskiego 30

http://bffpoznan.com/

Data wydarzenia

18 maja, 2018 - 20 maja, 2018

Ciepłe majowe słońce, dużo dobrego piwa, świetne towarzystwo i strefa chilloutu. To wszystko już po raz czwarty na Beer Food Festival w Poznaniu.

18-20 maja to doskonały czas dla wielkopolskich Birofilów. W przedostatni weekend maja  na Poznańskim Stadionem AZS na ul. Pułaskiego (wejście od ul. Cichej) odbędzie się Festiwal piwa i street food – Beer Food Festival. Złocistego (i nie tylko) trunku nie zabraknie dla nikogo! Do pokazania swoich produktów szykuje się zacne grono browarów oraz dwóch wystawców z cydrem.

Tegoroczny festiwal jest szóstą edycją trzydniowego święta piwa, którego głównym celem jest szerzenie kultury jego degustacji oraz przedstawienie gościom niszowych i rzemieślniczych browarów. Każdy z uczestników z pewnością będzie mógł spróbować nowego smaku piwa z niewielkich polskich browarów, a także z przyjemnością przypomni sobie aromat napoju bogów z uznanych na świecie browarów belgijskich i czeskich.

Cytaty: Jack Nicholson o piwie

Piwo jest najlepszym napojem świata. Jack Nicholson.
Czytaj dalej

Festiwale tego typu są świetnym miejscem na pokonanie stereotypu piwa jako pospolitego trunku. Na Beer Food Festival można poczuć niezwykłe i intrygujące aromaty prawdziwego kraftowego piwa, warzonego przez piwowarów dobierających składniki tak, by powstał idealnie skomponowany trunek. Nie zabraknie piwnych rewolucjonistów jak i istniejących już kilka lat na rynku doświadczonych browarników. Organizatorzy przygotowali również obfitą strefę foodtrucków. Zagości na niej aż 25 wystawców – będzie w czym wybierać, od burgerów, przez ukochane przez Polaków pierogi aż po ciekawą kuchnię azjatycką i bliskowschodnią.

Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 5 zł, trzydniowy karnet wielokrotnego wstępu można zdobyć za 10 zł. Festiwal rozpocznie się 18 maja (piątek) o godz. 15.00 i potrwa do 20 maja (niedziela) do godziny 20.00. W Piątek i sobotę będzie można świętować do północy, wejście na festiwal w sobotę i niedzielę od godziny 12:00.