Czeska Degustatornia

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/Czeska-Degustatornia-147955049154880/

Adres

ul. Cechowa 4, 89-600 Chojnice

Tęsknisz za niezobowiązującym stylem knajp i pubów naszych południowych sąsiadów? Lubisz czeskie piwa z małych browarów, a paluchy z kminkiem to Twoja ulubiona przekąska? Czeska Degustatornia w Chojnicach zaprasza w swoje progi!

Czeska Degustatornia mieści się przy ul. Cechowej 4 w Chojnicach. Motywem przewodnim lokalu są oczywiście Czechy, widać to nie tylko w menu, które zawiera jedynie potrawy i napoje produkowane u naszych sąsiadów, ale także w wystroju. Pub złożony jest z kilku pomieszczeń z kameralnymi zakamarkami. Wygodne stoliki i fotele gwarantują komfortowe spędzanie czasu, a grube ceglane ściany wiekowej kamienicy chronią latem przed upałem, a zimą zapewniają stałą, przyjemną temperaturę. Minimalistyczny wystrój z elementami stylu loftowego i retro świetnie sprawdza się w pubach –  nie rozprasza uwagi, dzięki temu można skupić się na towarzystwie i degustowaniu piwa.

W piwnym menu znaleźć można pięć lanych, klasycznych piw, pochodzących jedynie z czeskich browarów. Ofertę uzupełniają nowofalowe krafty czeskiej rewolucji piwnej oraz piwa butelkowe. Zazwyczaj trunki podawane są tak, jak w tradycyjnych pubach południowych sąsiadów w szklankach i kuflach, jednak gdy w lokalu pojawiają się typowe piwa degustacyjne, można ich spróbować ze szkła sensorycznego.

Budweis – Czeskie Budziejowice

Czeskie Budziejowice to jeden z najważniejszych punktów na piwnej mapie Europy. To stąd pochodzi Budweiser o nazwę którego trwa już ponad 100 letni spór.
Czytaj dalej

Jeśli lubimy przegryźć coś do piwa, znajdziemy tutaj typowe smakołyki z czeskiej kuchni. Paluchy suto okraszone kminkiem, knedle, utopence, hermeliny czy różne rodzaje rzemieślniczego sera. Jeśli zaś lubisz słodycze to w Czeskiej Degustatorni przypomnisz sobie smak Lentilek i zasmakujesz w bezalkoholowej Kofoli czy czekoladzie Studentskiej. Dostępna jest również kawa i herbata importowana z Czech.

Wchodząc do Czeskiej Degustatorni możemy poczuć się zupełnie jak w czeskim pubie. Dzięki miłej, domowej atmosferze, świetnie wybranym trunkom i daniom, bez wyjeżdżania za granicę możemy poznać kuchnię i piwny świat naszych południowych sąsiadów.

 

Fotografie: Czeska Degustatornia