Beergoszcz jesienią

Adres

Hala Sportowo-Widowiskowa "Łuczniczka", ul. Toruńska 59, 85-023 Bydgoszcz

https://www.facebook.com/beergoszcz/

Data wydarzenia

8 września, 2017 - 8 września, 2017

Jesienna edycja Festiwalu Piwa Rzemieślniczego Beergoszcz kusi setkami wspaniałych rzemieślniczych trunków z Polski i zagranicy! Tak jak w poprzednich edycjach miłośnicy piwa spotkają się w Hali Łuczniczki.

Dzięki Beergoszczy Bydgoszcz wyszła z piwnej czarnej dziury na dobre. Cztery edycje festiwalu pokazały, że Bydgoszczanie są spragnieni dobrego rzemieślniczego piwa i z chęcią je degustują! Tym razem jesienną edycję zaplanowano nieco mniejszą, w bardziej kameralnej atmosferze, co wcale nie oznacza, że zabraknie dla uczestników piwa czy dobrej zabawy! Na festiwalu zagości 20 polskich browarów rzemieślniczych.

Wydarzenie rozpocznie się w piątek 8 września po południu. Miłośnicy piwa zaczynając weekend, będą mogli zajrzeć do Hali Łucznika od godziny 15:00. W piątkowym programie oprócz oficjalnego przedstawienia browarów rzemieślniczych regionalnych i z całej Polski, będzie można wziąć udział w konkursach i turnieju Beer Ponga, czyli piwnego ping-ponga! Oprócz sportowych emocji będzie można zagrać w Strefie Gier, posłuchać muzyki granej na żywo, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, a także zdobyć festiwalowe szkło z limitowanej edycji.

Jubileuszowym szkłem festiwalowym będzie Snifter o pojemności 500ml, który to wzór cieszył się największą popularnością na poprzednich edycjach festiwalu. Ma świetne właściwości sensoryczne, a do tego pięknie wygląda.

W piątek będzie można bawić się do północy, a w sobotę bramy Hali Łuczniczka otwarte będą już od południa. 9 września odbędzie się pokaz warzenia piwa przez Bydgoskich Piwowarów Domowych, jest to idealny moment na zapoznanie się krok po kroku z technologią warzenia piwa w domowym zaciszu. Do wyrobu własnych trunków zachęcać będą piwowarzy z Homebrew.pl na specjalnie przygotowanych prelekcjach. Dla osób które będą chciały poznać tajniki aromatów i smaków różnych typów piw zaplanowano Kurs Sensoryczny KPOT PSPD.

Gdy wraz z kilkoma szklankami piwa zostanie wchłonięta wiedza o warzeniu, degustacji, aromatach i smakach złotego trunku z pewnością w trakcie Beer Quizu odbędzie się zacięta rywalizacja pomiędzy uczestnikami konkursu. Dodatkowo specjalnie na Beergoszcz powstała aplikacja Polski Kraft, dzięki której szybko będzie można zorientować się co do walorów różnych dostępnych piw oraz produkujących je rzemieślniczych browarów. Festiwal Piwa Beergoszcz to świetna okazja do zapoznania się z nowymi smakami piwa i poszerzania piwnych horyzontów.

Festiwalowe szkło, podobnie jak w poprzedniej edycji imprezy, kosztować będzie 15 zł, wstęp na teren Festiwalu jest biletowany.