Silesia Beer FestGaleria Szyb Wilson, ul. Oswobodzenia 1, 40-001 Katowice

2 dni imprezy, 25 browarów rzemieślniczych, panele dyskusyjne, wykłady, degustacja piw rzemieślniczych, premiery piwne, konkursy i zabawy, a to wszystko w samym sercu Śląska - Katowicach.

Czwarta edycja chwalonego zarówno przez uczestników jak i wystawców Silesia Beer Fest odbędzie się w dniach 23-24 marca 2018. Jak wiadomo warzenie tak zacnego trunku jak piwo musi być sztuką, więc impreza zorganizowana jest w murach największej w Polsce prywatnej galerii sztuki nowoczesnej „Galeria Szyb Wilson” przy ul. Oswobodzenia 1. W trzeci weekend marca galeria sztuki zamieni się w największy pub na Śląsku i przeżyje istne oblężenie miłośników płynnych arcydzieł.

Jednorazowy bilet wstępu na teren imprezy to jedyne 5 zł. Bilety dostępne będą w kasach w dniach festiwalu, obecnie można je nabyć w formie karnetów z pamiątkowym szkłem festiwalowym, dostępne są także inne okolicznościowe gadżety. Wszystkie produkty zakupione w sklepie internetowym będzie można odebrać na specjalnym stoisku podczas imprezy. Do wyboru mamy dwie festiwalowe szklanki: pierwszą typu nonic oraz drugą, kolekcjonerską, według projektu FRELA, ręcznie wyprodukowaną w Krośnie.

Na birofilów czekać będzie wiele atrakcji, a przede wszystkim 25 stoisk wystawców, na których piwo będzie się lało strumieniami! Na imprezie pojawią się trunki z polskich browarów, organizator spodziewa się m.in. ekipy z Browariatu, Białej Małpy, Browaru Deer Bear, Browaru Harpagan, Browaru Golem, Browaru Łańcut, Browaru Szpunt, Minibrowaru Reden - Chorzów wraz z Hołda Chmielu (premiera piwna), Warsztatu Piwowarskiego, Browaru Profesja, Browaru Kazimierz (debiut), Browaru PiwoWarownia, Brokreacji, Browaru na Jurze, Browaru Śląskiego Alternatywa i wielu innych. Piwo Festiwalowe ma być tym razem orzeźwiającym i mocno nachmielonym trunkiem, a uwarzył je Browar Rzemieślniczy Piekarnia Piwa.

Podobnie jak w poprzedniej edycji uczestnicy festiwalu będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z warzeniem piwa zarówno w domowym zaciszu jak i browarze, obalić piwne mity, zaznajomić się z przepisami prawnymi dotyczącymi warzenia i produkcji złotego trunku, podyskutować przy piwie i o piwie. Dostępna będzie strefa foodtrucków, ogródek piwny i strefa zamknięta, strefa beer sharing i gier planszowych.

Na Festiwal można dojechać komunikacją miejską - autobusy linii: 30,108,109,920,930. Dobra wiadomość dla osób poruszających się samochodem - obok terenów festiwalowych znajduje się bezpłatny parking. Na teren imprezy można wejść w piątek (23.03) od 17:00 do północy, a w sobotę bawimy się od 12:00 również do północy.

08 marca 2018 Birofilia.org