Silesia Beer Fest

Adres

Spodek, Al. Korfantego 35, 40-005 Katowice

https://www.facebook.com/silesiabeer/

Data wydarzenia

12 kwietnia, 2019 - 13 kwietnia, 2019

2 dni imprezy, 25 browarów rzemieślniczych, panele dyskusyjne, wykłady, degustacja piw rzemieślniczych, premiery piwne, konkursy i zabawy, a to wszystko w samym sercu Śląska - Katowicach.

Szósta edycja, chwalonego zarówno przez uczestników, jak i wystawców, Silesia Beer Fest odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia 2019. Impreza już po raz drugi zorganizowana będzie w Katowickim Spodku.

Jednorazowy bilet wstępu na teren imprezy to jedynie 10 zł. Dostępne są też karnety dwudniowe oraz szkła i torby festiwalowe. Bilety dostępne będą w kasach w dniach festiwalu oraz przez internet. Wszystkie produkty zakupione w sklepie internetowym będzie można odebrać na specjalnym stoisku podczas imprezy. Do wyboru mamy dwie festiwalowe szklanki: Szkło Craft Master Grand i Szkło Lawrence.

Absurdalna

Niezwykłe miejsce w Katowicach, gdzie sztuka przeplata się z zamiłowaniem do piw rzemieślniczych. Założona przez artystyczno-piwowarski duet Absurdalna sprawdzi się zarówno jeśli chcecie wyjść na piwo, jak...
Czytaj dalej

Na birofilów czekać będzie wiele atrakcji, a przede wszystkim ponad 30 stoisk wystawców, na których piwo będzie się lało strumieniami! Na imprezie pojawią się trunki z polskich browarów, organizator spodziewa się m.in. ekipy z Browariatu, Białej Małpy, Browaru Deer Bear, Browaru Łańcut, Browaru Szpunt, Browaru Pinta, Browaru Moczybroda, Browaru Perun, Browaru Śląskiego Alternatywa, Warsztatu Piwowarskiego  i wielu innych.

Podobnie jak w poprzedniej edycji uczestnicy festiwalu będą mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy związanych z warzeniem piwa, zarówno w domowym zaciszu, jak i browarze, obalić piwne mity, zaznajomić się z przepisami prawnymi dotyczącymi warzenia i produkcji złotego trunku, podyskutować przy piwie i o piwie. Dostępna będzie również strefa foodtrucków, ogródek piwny i strefa zamknięta, strefa piwowarów domowych, strefa KLASK i gier planszowych.

Na Festiwal można dojechać komunikacją miejską. Najbliższy przystanek tramwajowy i autobusowy KZK GOP dla Spodka to Katowice Rondo, Katowice Spodek lub Katowice Uniwersytecka. Obok terenów festiwalowych znajduje się bezpłatny parking. Na teren imprezy można wejść w piątek (12.04) od 17:00 do północy, a w sobotę bawimy się od 12:00 również do północy.