Warka Ice Coffee

Piwo i kawa to ulubione napoje Polaków, wielu z nas nie wyobraża sobie bez nich życia! A gdyby tak połączyć je w nowym, wyjątkowym napoju?

Warka Ice Coffee to tegoroczna nowość będąca połączeniem bezalkoholowego piwa ze smakiem i aromatem kawy mrożonej. Czy latem można chcieć czegoś więcej?

Polacy chętnie sięgają po kawę, niemal 80% naszych rodaków pije ją codziennie1, a jej pozycja wydaje się niezagrożona. Latem zaś chętnie sięgamy nie tylko po ciepłe, ale także po schłodzone wersje tego napoju, który nie tylko ma za zadanie pobudzać, ale też dać wytchnienie od upału, orzeźwić, odświeżyć oraz oczarować smakiem. Stąd wiele wersji mrożonej kawy bardziej niż napój orzeźwiają przypomina bogate desery z bitą śmietaną, dodatkiem lodów, owoców czy syropów smakowych. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na takie luksusy i dodatkową porcję kalorii. Właśnie z myślą o osobach, które nie wyobrażają sobie lata bez ice coffee, a jednocześnie dbają o swoje zdrowie i sylwetkę mamy nietypową, a jednocześnie pyszną propozycję – schłodzony napój o smaku mrożonej kawy tworzony na bazie bezalkoholowego piwa to zaledwie 25 kcal w 100 ml, czyli 125 ml w jednej butelce! Warka Ice Coffee warzona jest z wykorzystaniem mrożonych szyszek chmielowych, dla jeszcze bardziej orzeźwiającego charakteru.

Łączenie piwa i kawy w browarach, zwłaszcza kraftowych ma dość długą i bogatą historię zarówno na świecie jak i w Polsce. Piwa z dodatkami biją rekordy popularności, a jednym z najpopularniejszych jest właśnie kawa, jednak zazwyczaj takie połączenia stosowne były w wypadku piw ciemnych, porterów, stoutów, ze względu na palone nuty pojawiające się zarówno w wypadku palonych ziaren kawy, jak i słodu. Jednak w wypadku Warki Ice Coffee wykorzystywane jest piwo jasne, a kawowe nuty zdecydowanie bardziej kojarzą się z letnią wersją tego napoju, czyli pyszną i orzeźwiającą kawą mrożoną.

Piwo bez chmielu

Charakterystyczny chmielowy aromat i goryczka to coś, bez czego często nie wyobrażamy sobie piwa. Jednak to, co dla nas jest oczywistym elementem tego napoju, przez zaskakująco długi...
Czytaj dalej

Warka Ice Coffee to doskonały wybór także dla osób, które z różnych względów nie chcą lub nie mogą spożywać dodatkowej porcji kofeiny czy laktozy, ponieważ jej nie zawiera. Gdy potrzebujemy pobudzenia możemy sięgnąć po inną tegoroczną nowość od marki – Warka 0,0% Energy!

Warka Ice Coffee to kawowe nuty połączone z wanilią i czekoladą dla uzyskania dwóch fantastycznych smaków tak by każdy fan mrożonej kawy mógł wybrać smak idealnie dostosowany do swoich preferencji. Oba warianty Warka Ice Coffee na stałe wchodzą do oferty sklepowej, więc miłośnicy kawy będą mogli się nimi delektować nie tylko latem. Po który smak sięgnięcie w pierwszej kolejności?

1. Badanie Biostat: Zdrowie Polaków – świadomość dotycząca skutków picia kawy, 2022