UfFO w Cieszynie

Wdzieliście już UfFO? Na sklepowych półkach pojawiła się nowość z Browaru Zamkowego Cieszyn - coś czego na polskim rynku nie zrobił wcześniej nikt inny. Sprawdźcie koniecznie!

Widoczne na butelce UfFO, to tak naprawdę UfF0%, czyli skrót od angielskiego określenia UnFermented Free, czyli niefermentowany napój bezalkoholowy 0% powstający na bazie składników piwowarskich i naturalnych dodatków. W ten sposób tworzony jest orzeźwiający napój, powstający bez sztucznych dodatków, barwników czy dosypywania cukru. W czasach, kiedy coraz bardziej świadomi konsumenci uważnie czytają etykiety i zwracają uwagę co trafia do ich menu, jest to interesująca alternatywa dla słodkich soków i gazowanych napojów.

450_uffo_cieszyn.png

To jeden z powodów, dla których wzrosty w segmencie piw bezalkoholowych są w ostatnich latach tak duże, i to dlatego browary szukają wciąż nowych rozwiązań w tym zakresie. Oczywiście nie bez znaczenia jest też fakt, że napoje bezalkoholowe mogą nam towarzyszyć cały czas, przy każdej aktywności i niezależnie od okoliczności, w pracy, w domu, w samochodzie czy podczas spotkań ze znajomymi, co niestety nie jest możliwe w wypadku piwa, które zawiera alkohol, przez co jego konsumpcja jest limitowana przez czynniki zewnętrzne. Browary oferują klientom większy wybór i coraz szerszy wachlarz dostępnych smaków, tak by każdy znalazł wśród nich coś dla siebie, co także wpływa na popularność całej kategorii. Często też eksperymentują na pograniczu piwnego świata, tak jak to ma miejsce tym razem w wypadku browaru z Cieszyna.

Co to jest stout?

Obecnie stout kojarzy z ciemnym piwem górnej fermentacji - to, co wyróżnia stouty na tle innych piw, to przede wszystkim ich charakterystyczny palony smak i ciemna barwa.
Czytaj dalej

W Browarze Zamkowym Cieszyn wykorzystano to, co w piwie najlepsze – wodę, słód jęczmienny i chmiel. Jednak zamiast drożdży prowadzących fermentację alkoholową dodane zostały do tej mieszanki bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus, które odpowiadają za kwaskowaty posmak potęgujący orzeźwienie i niewielkie nasycenie, oraz aż 28% naturalnych niezagęszczanych soków wyciskanych wprost z owoców, z jabłek, granatów, pigwy i limonki. Ta niesamowita kompozycja zaowocowała pierwszym w historii cieszyńskiego piwowarstwa bezalkoholowym napojem!

Jeśli tylko będziecie mieć okazję koniecznie spróbujcie UfF0%, bo to innowacyjne i nietypowe podejście do tematu piw bez procentów, czy też raczej w tym wypadku napojów o podobnej genezie. Cieszyńskie UfF0% to gratka dla miłośników kwaśnych piw, bo dodatek Lactobacillus zapewnia zbliżone odczucia smakowe jak przy degustacji sour ale.

Smacznego!