Brovaria Poznań

Status

Funkcjonuje

http://www.brovaria.pl

Adres

Stary Rynek 73, 61-772 Poznań

Poznański Stary Rynek to wiele ciekawych miejsc, jednak dla birofila liczy się tam przede wszystkim Brovaria- elegancki hotel z własnym browarem restauracyjnym!

Jedyny w swoim rodzaju browar znajduje się w przestronnej kamienicy, która jest świadkiem wielowiekowej historii miasta. Wchodząc do Brovarii można wyczuć nutkę luksusu – w jasnej i przestronnej głównej sali browaru można obserwować proces produkcji złotego trunku, ustawione są kadzie warzelne oraz tanki, w których piwo leżakuje. Wnętrze przypomina mieszczańską restaurację sprzed stulecia, charakterystyczne duże łukowate okna dodają wnętrzom uroku. Mniejsze pomieszczenia to m.in. restauracja, chłodne podziemia idealne na upały i typowy pub, gdzie można palić i prowadzić rozmowy, siedząc na wysokich barowych stołkach kosztując wyśmienitego piwa.

Oprócz warzonego na miejscu piwa w restauracji można spróbować niezwykłych dań, nawiązujących do średniowiecznych potraw biesiadnych – śliwki w boczku idealnie komponują się z klasycznym pilznerem produkowanym w browarze.

Miła obsługa chętnie dzieli się wiedzą i opowiada zainteresowanym tematem gościom o tajnikach technologii warzenia i poszczególnych rodzajach tworzonych tutaj trunków. Jeżeli nie potrafimy się zdecydować na jedno konkretne piwo, istnieje możliwość zamówienia zestawu degustacyjnego – 3 rodzajów piw w mniejszej objętości podanych w oryginalny sposób – na specjalnej desce.

Brovaria oferuje następujące piwa:

  • Pils, piwo dolnej fermentacji, produkowane ze słodu pilzneńskiego z dodatkiem chmielu z Polski lub Niemiec, o charakterystycznej ziołowo-kwiatowej nucie i intensywnej goryczce.
  • Pszeniczne to typowe Hefeweizen, piwo górnej fermentacji o słomkowej barwie, produkowane z dwóch rodzajów słodu: jęczmiennego i pszenicznego. Idealne na lato orzeźwia nutą bananów, goździków i cytrusów. Delikatnie chmielone za to mocno gazowane smakuje szczególnie paniom.
  • Brovaria Miodowe, to piwo marcowe, dolnej fermentacji powstające w oparciu o trzy słody: karmelowy, pilzneński i monachijski z dodatkiem miodu wielokwiatowego i średniej ilości chmielu. Ta kombinacja zapewnia łagodny aromat słodowo-karmelowy o lekkiej goryczce.

By wydobyć pełnię aromatu i smaku wszystkie piwa są niefiltrowane i niepasteryzowane.

Brovaria jest warta odwiedzenia, szczególnie przez koneserów, idealnie nadaje się na elegancką randkę z miłośnikiem (lub miłośniczką :D) piwa.