Heineken Silver

Nowy wariant Heinekena jest już w polskich sklepach. Nowe piwo to propozycja przede wszystkim dla osób szukających obniżonej goryczki i orzeźwiającego smaku. To największa premiera Heinekena od lat, warto więc przyjrzeć się temu piwu bliżej.

Heineken Silver to piwo wpisujące się w dwa ważne trendy widoczne od jakiegoś czasu na piwnym rynku. Po pierwsze premierowa propozycja zawiera tylko 4% alkoholu, zauważalnie mniej niż standardowe piwo, co odpowiada globalnym trendom konsumenckim – to młodzi stanowią dzisiaj najbardziej pożądaną przez browary grupę konsumentów (tzw. generacja X i Y). Młodzi ludzie piją mniej alkoholu niż poprzednie pokolenia i chętniej wybierają napoje z mniejszą jego zawartością. Druga ważna cecha to mniejsza goryczka – po etapie szalonej piwnej rewolucji, gdy browary prześcigały się w ilości chmielu i IBU w swoich premierowych propozycjach, teraz widać trend odwrotny – goryczka jest coraz mniejsza, mniej intensywna i spada nawet poniżej poziomu uznawanego za standard nawet kilka lat temu, przed piwną nową falą. W ten sposób producenci piwa, zwłaszcza większe marki, starają się dotrzeć do nowych grup odbiorców, osób które dotychczas w ogólnie nie sięgały po piwo właśnie ze względu na zbyt wyraźną goryczkę i wybierały inne trunki, np. drinki.

500_heineken_silver.png

Heineken podkreśla, że Silver stawia przede wszystkim na efekt orzeźwienia, a pomóc w tym ma wyjątkowy proces leżakowania w temperaturze -1 stopnia Celsjusza, któremu to nowe piwo zawdzięcza swoje właściwości, smak i aromat. To łagodna, pijalna, lekka i orzeźwiająca propozycja na ciepłe dni, której smak dopasowany jest do najróżniejszych okazji. Nowa identyfikacja ma dodatkowo podkreślać młodzieżowy i lekki charakter nowego piwa i zachęcać by sięgnąć po kolejną butelkę.

Kolejną nowością w świecie piwa, która ma dodatkowo zwiększać atrakcyjność Silvera wśród młodego pokolenia jest wykorzystanie do warzenia piwa jęczmienia pochodzącego ze zrównoważonych upraw. Dzięki standardom zgodnym z wytycznymi programu Global Sustainable Agriculture Initiative (SAI) podczas uprawy rolnicy zużywają znaczniej mniej wody, nawozów i środków ochrony roślin, zachowana jest bioróżnorodność wokół gospodarstw uprawiających jęczmień browarny, a do atmosfery przedostaje się mniej dwutlenku węgla niż w przypadku tradycyjnych metod upraw. W ten sposób podczas warzenia Heinekena Silver chronione jest środowisko i klimat. Warto podkreślić, że to już drugie piwo na polskim rynku z oferty Grupy Żywiec, które powstaje ze zrównoważonych surowców. Browar w Elblągu do warzenia piwa Specjal używa słodu z jęczmienia ze zrównoważonych upraw z terenów województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na nową linię graficzną marki przygotowaną na potrzeby premiery – rozpoznawalna na całym świecie zielona butelka Heinekena zyskała akcenty w odcieniu jasnego turkusu, kojarzącego się z egzotyką, lekkością i chłodem, które odróżniają Silvera do standardowej wersji Heinekena oraz wariantu bezalkoholowego tego piwa, który ma niebieskie oznaczenia.

Jakby tych nowości było mało, to dodatkowo Heineken Silver trafi na sklepowe półki nie tylko w butelkach i puszkach o pojemności 500 ml, ale także w wąskich puszkach 330 ml (tzw. slim), co stanowi pierwsze w Polsce tak szerokie wykorzystanie puszek o mniejszej pojemności. Ciekawe czy niedługo wybór przy sklepowej półce będzie równie oczywisty co w barze czy pubie i przy każdych zakupach będziemy mogli zdecydować czy mamy ochotę na duże czy na małe piwo?

Mieliście okazję już spróbować nowego Heinekena Silver? Jak wrażenia?