Dzień piwosza

Mówi Wam coś data 7 września? Może ktoś z Was obchodzi urodziny albo dziś wypadają jego imieniny? A co jeśli powiemy Wam, że ten dzień możemy świętować wszyscy? Dlaczego? Bo to Dzień Piwosza!

W tym roku 7 września wypada w czwartek, ale dla każdego miłośnika piwa to doskonała okazja do świętowania! Dzień Piwosza jest świetną okazją do celebrowania smaku i aromatu jednego z najstarszych trunków na świecie. Tysiące entuzjastów piwa w Stanach Zjednoczonych postanowiło ustanowić Beer Lover’s Day swoim świętem i rozprzestrzenić informację na ten temat na całym świecie. Idea, choć świeża, szybko zaskarbia sobie coraz większe grono sympatyków, dzięki czemu na początku września wiele lokali organizuje ciekawe wydarzenia związane z piwem. Oprócz odszpuntowania nowych beczek z wyjątkowym piwem, świętowaniu Dnia Piwosza towarzyszą wykłady, prelekcje i warsztaty dostarczające sporej dawki wiedzy ze świata piwnego rzemiosła.

Od czego zacząć przygodę z piwami rzemieślniczymi?

Masz znajomych, z którymi chciałbyś wybrać się na piwo, ale oni nie wiedzą co to kraft? Oto mini poradnik, który możesz im podsunąć jako wstęp do bogatego...
Czytaj dalej

W Polsce ta data jeszcze nie jest popularna, jednak szybko może się to zmienić! Jak można obchodzić Dzień Piwosza w Polsce? Po pierwsze warto wybrać się z przyjaciółmi na rajd po ulubionych piwnych lokalach, zarówno z beer geekami jak i tymi, którzy jeszcze nie poznali bogactwa i różnorodności kraftowego piwa. W ten sposób zarażacie nowe osoby swoją pasją i w przyszłości nie będziecie mieć problemów, żeby znaleźć kompanów do wyjścia na piwo ;) Nie chce się Wam wychodzić z domu? To zróbcie piwną imprezę u siebie! Co jeszcze?  Zdobywajcie wiedzę! Zawsze chcieliście iść na kurs sensoryczny? 7 września to wspaniała okazja do zdobycia nowych doświadczeń i umiejętności. A może sami zorganizujecie lokalne piwne warsztaty, na których podzielicie się kraftową wiedzą i doświadczeniem? Poznajcie proces warzenia od podszewki, zorganizujcie wycieczkę do lokalnego browaru lub sami się tam wybierzcie, prosząc piwowarów o opisanie ich pracy i procesów technologicznych. Niech to święto dostarczy Wam pretekstu, by zrobić coś nowego i ekscytującego, co koniecznie musi być związane z piwem!

Mamy nadzieję, że Dzień Piwosza wpisze się na stałe do kalendarzy europejskich miłośników piwa. To wspaniały czas do zdobywania wiedzy o warzeniu piwa, lokalnych tradycjach, odpowiedniej degustacji czy komponowaniu piwa z potrawami, tak by stanowiły idealną całość. Poniesiecie wieść o Dniu Piwosza razem z nami w Polskę!