Amerykańskie Pszeniczne dołącza do Wariantów Żywieckich!

Lekki, słodkawy i kwaskowaty smak piwa pszenicznego zyskuje charakter dzięki dodatkowi amerykańskich, aromatycznych odmian chmielu. W tym roku lato będzie miało nowy, niezwykły smak!

American wheat to piwny styl kojarzący się z wakacjami – idealne towarzystwo dla potraw z grilla w słoneczny dzień czy letnich spotkań z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Jego popularność w ostatnich latach lawinowo rośnie na całym świecie – doceniają go miłośnicy kraftu i piwosze. To piwo, które potrafi połączyć sprzeczne gusta i smakuje właściwie każdemu, ponieważ dostarcza szeroki wachlarz doznań zmysłowych – ładnie wygląda ze swoim złocistym kolorem i śnieżnobiałą gęstą pianą, pięknie pachnie szlachetnymi i egzotycznymi odmianami chmielu, a przede wszystkim wyśmienicie smakuje!

amerykanska_pszenica_butelka.png

Amerykanie i tym razem postanowili zrobić piwo po swojemu – podobnie jak w wypadku american pale ale, tak i tutaj sięgnęli po znany z Europy styl i przygotowali jego amerykańską wersję stosując lokalne składniki. Styl ten ma wiele odmian i wariacji, a jego charakterystyka zależy przede wszystkim od wykorzystanych w procesie produkcji odmian chmielu. Amerykańskie pszeniczne to piwo łagodne i charakterne jednocześnie, momentami niezwykłe i zaskakujące – pszeniczny smak, łagodna chmielowa goryczka oraz wyjątkowe aromaty to zestaw doskonały. Wprawdzie znane z europejskich piw pszenicznych aromaty bananów i goździków tutaj się nie pojawiają, ale i tak jest ciekawie… Piwo o aromacie cytrusów, ziół i przypraw czy kwiatów? Proszę bardzo, tutaj to możliwe! A na dodatek to piwo lekkie, bardzo przyjemne w konsumpcji, warzone z myślą nie o wyrafinowanej degustacji, lecz o gaszeniu pragnienia i orzeźwieniu. Jest bardzo prawdopodobne, że po pierwszej butelce prawdopodobnie będziemy mieć ochotę na kolejną!

American wheat to styl, który często stanowi wstęp dla piwnych poszukiwań – w świecie piwnej rewolucji, gdzie trunki są mocno chmielone, jest to piwo, który pozwala się cieszyć nową falą nawet tym, którzy nie przepadają za intensywną goryczką. To doskonały wybór, jeśli nadarzyła się okazja do piwnego spotkania w większym gronie, a nie jesteście pewni co lubią goście, bo zasmakuje wszystkim. Mężczyźni docenią lekką goryczkę, kobiety łagodność, a nikt nie będzie mógł przejść obojętnie obok wyjątkowego aromatu tego piwa! Będzie też doskonały temat do dyskusji podczas degustacji :)

Wychodząc naprzeciw gustom polskich fanów piwa pszenicznego Żywiec postanowił poszerzyć swoją ofertę właśnie o Amerykańską Pszenicę! Warianty Żywca na stałe zagościły na naszym rynku i cieszą się niesłabnącą popularnością, a dzięki dużej dostępności poszerzają piwne horyzonty Polaków. Tuż przed rozpoczęciem lata Grupa Żywiec postanowiła wprowadzić do sklepów letnie orzeźwienie z chmielową nutą. Piwo Żywiec Amerykańskie Pszeniczne dostępne będzie już w czerwcu! Jesteśmy go bardzo ciekawi, bo to może być letni przebój tego roku.

Ogień i dym w browarze

Czemu ciemne piwa zawdzięczają swój niepowtarzalny charakter? W jaki sposób obróbka słodu wpływa na jego parametry, a potem na smak gotowego piwa?
Czytaj dalej