XXI Międzynarodowa Giełda Birofiliów w Żywcu

Adres

ul. Browarna 88, 34-300 Żywiec

https://dev.birofilia.org

Data wydarzenia

17 czerwca, 2016 - 18 czerwca, 2016

Kultowa giełda w Żywcu odbędzie się po raz dwudziesty pierwszy w dniach 17-18 czerwca 2016. Dla miłośników piwa i piwnych akcesoriów to okazja do spotkania z kolekcjonerami z całej Europy! Jeśli kochasz piwo nie może Cię tam zabraknąć!

Żywiecka giełda stała się pierwszym masowym wydarzeniem integrującym polskie środowisko birofilów, a później wyrastające z tego kręgu pasjonatów piwowarstwo domowe i rzemieślnicze. To właśnie tutaj odbywał się największy w tej części Europy Festiwal Birofilia, dzięki któremu birofile mogli rozwijać swoje zainteresowania, a przyznawany tutaj tytuł Grand Championa Birofilia pozwolił piwnym arcydziełom trafić do konsumentów w całej Polsce.

Dzisiaj piwnych festiwali jest w Polsce sporo, jednak żywiecka giełda wciąż jest wydarzeniem wyjątkowym. Wszystko zaczęło się właśnie tutaj, w Żywcu, od pomysłu, uporu i zaangażowania jednego człowieka – pana Władysława Gawlińskiego, byłego pracownika Arcyksiążęcego Browaru i będącego jednocześnie kolekcjonerem piwnego szkła. W tym roku uroczyście otworzy on giełdę wspólnie z dyrektorem Browaru w Żywcu Jerzym Dwornickim.

Giełda tak jak dotychczas odbywać się będzie na Dziedzińcu Browaru oraz w Piwiarni Żywieckiej. Spotkaniu kolekcjonerów i birofilów towarzyszyć będą koncerty muzyczne (m. in. zespół Carrantuohill oraz finalistki programu Voice of Poland Justyny Janik). Dodatkową atrakcją będzie pokaz palenia słodu, food pairing czyli sztuka dobierania piwa do potraw oraz pokaz warzenia piwa. W Żywcu piwo smakuje najlepiej, więc nie może Cię tam zabraknąć!

Program:

Szczegółowe informacje o planie wydarzeń: Program XXI Międzynarodowej Giełdy Birofiliów w Żywcu.

Zgłoszenia:

Birofilów zainteresowanych udziałem w giełdzie prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres redakcja@dev.birofilia.org.