Warsztaty browarnicze w Elblągu

Adres

Browarna 71, 82-300 Elbląg

Data wydarzenia

7 kwietnia, 2017 - 7 kwietnia, 2017

Mieszkasz w Elblągu i interesujesz się produkcją piwa? Chcesz zobaczyć jak wygląda warzenie piwa? Oto warsztaty idealne dla Ciebie!

7 kwietnia w Elblągu w godzinach od 10:00 do 15:00 w miejscowym browarze przy ul. Browarnej 71 odbędą się warsztaty browarnicze dla dorosłych. Spotkanie zorganizowane jest w ramach projektu „Elbląg – to lubię” przy współpracy z CSE „Światowid” oraz Grupą Żywiec.

Każdy uczestnik warsztatów zabawi się w piwowara i pozna tajniki procesu śrutowania, zacierania, warzenia i chmielenia złotego trunku. Wszystkie procesy będą wytłumaczone od podstaw, tak by każdy zrozumiał i wykonał kolejne czynności potrzebne do wyprodukowania piwa. Oprócz pokazania procesu warzenia piwa, uczestnicy zapoznają się z branżowym żargonem, dowiedzą się czym jest brzeczka, warka i inne tajemniczo brzmiące słowa.

Samo warzenie piwa to nie wszystko, by złoty trunek mógł być przechowywany i spożywany po pewnym czasie od produkcji trzeba go zabutelkować, lub zapuszkować, nakleić etykiety i odpowiednio przechowywać. O tym także dowiedzą się mieszkańcy Elbląga na warsztatach.

Bonusem do warsztatów jest nauka rozpoznawania wad piwa, oczywiście metodą organoleptyczną! Wszystkie czynności będą wykonywane przez uczestników pod okiem profesjonalnych piwowarów z Browaru w Elblągu.

Warunkiem udziału w warsztatach jest: ukończone 18 lat, ważne badania sanitarne (tzw. książeczka sanepidowska) oraz zgłoszenie swojego udziału mailowo na adres: urszula.olejniczak@swiatowid.elblag.pl lub telefonicznie: 55 611 20 89.

Projekt został dofinansowany w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec

Serdecznie zapraszamy wszystkich briofilów do udziału w warsztatach!