VIII Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych „U Welesa”

Adres

Grodzisko Owidz, Rycerska 1, 83-211 Owidz

https://www.facebook.com/piwkouwelesa/

Data wydarzenia

8 lipca, 2023 - 8 lipca, 2023

Już po raz ósmy w Grodzisku Owidz będzie można świetnie bawić się w średniowiecznym klimacie popijając regionalne piwa z okolicy!

VIII Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych „U Welesa” rozpocznie się już sobotę 8 lipca 2023 roku o godzinie 13:00. Organizatorzy zaplanowali także jarmark rękodzieła, gry i konkursy z ciekawymi nagrodami. Jednym z nich jest kultowy „rzut rzepą przez rzekę”.

W otoczeniu drewnianych zabudowań warownych piwa będą smakować niezrównanie – aż 4 z lokalnych browarów rzemieślniczych i piwnych dystrybutorów zaproponuje to, co ma najlepszego w swojej ofercie. W trakcie wydarzenia będzie można spróbować piw z Browaru Rzemieślniczego Rzeka Piwa, Browaru Gruczniak, Browaru AleBrowar, Browaru Czarna Owca, a także Czeskiej Degustatorni oraz pubu Polufka. Partnerem wydarzenia jest Na Podgrodziu – Karczma Słowiańska, która zapewni smaczne dania i przekąski pasujące idealnie do piwnych degustacji, aby nikt nie był głodny w czasie piwnego święta oraz niesamowitą atmosferę i wystrój, które pomogą delektować się piwem i przeniosą gości w czasie.

Festiwal to nie tylko okazja by napić się piwa w nietypowym otoczeniu, ale także szansa, by dowiedzieć się więcej na temat wczesnego średniowiecza oraz odwiedzić zlokalizowane w tym miejscu Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Grodzisko Owidz to historyczna rekonstrukcja jednego z największych grodów obronnych na Kociewiu położone w bardzo malowniczym miejscu na szczycie niewielkiego wzgórza w zakolu rzeki Wierzycy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest: Grodzisko Owidz.