VII Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych

Adres

83-211 Owidz, ul. Rycerska 1

https://www.facebook.com/events/627137061828306/

Data wydarzenia

16 lipca, 2022 - 16 lipca, 2022

Już po raz siódmy w Grodzisku Owidz będzie można świetnie bawić się średniowiecznym klimacie popijając regionalne piwa z okolicy!

VII Owidzki Festiwal Piw Rzemieślniczych „U Welesa” rozpocznie się już sobotę 16 lipca 2022 roku o godzinie 12:00. Równolegle na terenie grodziska będzie odbywać się także zjazd zabytkowych samochodów Slavic Static Event #3, więc miłośnicy historii dawniejszej i bardziej współczesnej będą mogli podziwiać jednocześnie największą rekonstrukcję wczesnośredniowiecznego grodu na Pomorzu oraz zabytki światowej motoryzacji o niezrównanym uroku.

W otoczeniu drewnianych zabudowań warownych piwa będą smakować niezrównanie – aż 6 lokalnych browarów rzemieślniczych i piwnych dystrybutorów zaproponuje to, co ma najlepszego w swojej ofercie. W trakcie wydarzenia będzie można spróbować piw z Browaru Rzemieślniczego Rzeka Piwa, Browaru Kaszubskiego Bytów, Browaru Perun, Browaru Czarna Owca, Browaru Nieczajna, Browaru Żuławskiego, a także Czeskiej Degustatorni oraz pubu Polufka. Partnerem wydarzenia jest Na Podgrodziu – Karczma Słowiańska, która zapewni smaczne dnia i przekąski pasujące idealnie do piwnych degustacji tak by nikt nie był głodny w czasie piwnego święta oraz niesamowitą atmosferę i wystrój, które pomogą delektować się piwem i przeniosą gości w czasie.

Festiwal to nie tylko okazja by napić się piwa w nietypowym otoczeniu, ale także szansa, by dowiedzieć się więcej na temat wczesnego średniowiecza oraz odwiedzić zlokalizowane w tym miejscu Muzeum Mitologii Słowiańskiej. Grodzisko Owidz to historyczna rekonstrukcja jednego z największych grodów obronnych na Kociewiu położone w bardzo malowniczym miejscu na szczycie niewielkiego wzgórza w zakolu rzeki Wierzycy.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorem wydarzenia jest: Grodzisko Owidz.