Piwowary 2024

Adres

Hala Expo-Łódź, Al. Politechniki 4, 93-590 Łódź

http://piwowary.com.pl

Data wydarzenia

8 marca, 2024 - 9 marca, 2024

Piwowary to targi piwa i wszystkiego, co z piwem związane – połączenie unikalnej atmosfery piwnego festiwalu oraz imprezy dla specjalistów. Degustacje, wykłady, prelekcje, konkursy, warsztaty, kursy sensoryczne i panele dyskusyjne – w tym roku w Łodzi odbędzie się X, jubileuszowa edycja Targów Piw Regionalnych i Browarnictwa.

Targi Piw Regionalnych i Browarnictwa – Piwowary w Łodzi to wielkie wydarzenie dla osób zawodowo związanych z warzeniem piwa, piwowarów, lecz także dla amatorów, birofilów, miłośników dobrego i unikatowego piwa. W tym roku targi odbędą się w dniach 8-9 marca.

Oprócz możliwości zakupu sprzętu, wyposażenia czy składników potrzebnych do warzenia piwa, skosztowania piw z regionalnych browarów z Polski i świata, jest to skarbnica wiedzy na temat złotego trunku, browarnictwa oraz kultury picia piwa. W nowej hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 spotykają się producenci, rzemieślnicy, dystrybutorzy, specjaliści, kolekcjonerzy i pasjonaci piwa. Odwiedzający Piwowary będą mieli szansę spróbować piw o niecodziennym smaku oraz tych niedostępnych w regularnej dystrybucji. Wśród wystawców targów pojawią się m.in.: Browar Turek, Browar Gzub, Rabarbar, Miodosytnia Imbiorowicz, ZULI Miodosytnia Warmińska, Browar Gryfus, Kalea, Browar Moczybroda.

Skoro PIWOWARY 2024 świętują wyjątkową, dziesiątą rocznicę swojego istnienia, z tej okazji przygotowano specjalne atrakcje. Tradycyjnie, uczestnicy targów będą mieli okazję głosować na piwo, które według nich zasługuje na miano najlepszego. Aby uczcić jubileusz, organizatory wprowadzili unikatowe nagrody – zwycięzca konkursu na najlepsze piwo zostanie wyróżniony złotym kuflem. Nie zapomniano również o nagrodach dla drugiego i trzeciego miejsca, które otrzymają odpowiednio srebrne i brązowe kufle.

Piwo Wielkanocne

W Polsce nie mamy tradycji produkcji i picia piw wielkanocnych, jednak w Europie możemy znaleźć takie wyjątkowe trunki. Warto dowiedzieć się o nich więcej, bo są naprawdę...
Czytaj dalej

W roli gwiazdy wydarzenia wystąpi Kuba Sienkiewicz, lider grupy Elektryczne Gitary. Jego występ zaplanowano pierwszego dnia targów. A skoro o tym mowa, to w tym roku inauguracja Piwowarów przypada na 8 marca, czyli Dzień Kobiet, co stanowi doskonałą okazję do podkreślenia roli kobiet w branży piwowarskiej. Mimo że sektor ten tradycyjnie kojarzony jest głównie z mężczyznami, w Polsce mamy wiele utalentowanych piwowarek i właścicielek browarów rzemieślniczych. W tym roku to kobiety będą miały okazję wybrać swoje ulubione piwo podczas targów. Organizatorzy postanowili przyciągnąć uwagę kobiet do świata piwa, zapraszając producentów czeskich kosmetyków wyprodukowanych na bazie chmielu. W ofercie znajdą się między innymi produkty do pielęgnacji włosów, mydła, kremy oraz balsamy, co ma na celu pokazanie piwa w nowym, niecodziennym świetle.

Oczywiście nie zabraknie także czegoś dla miłośników i kolekcjonerów birofiliów. Podczas Piwowarów 2024 odbędzie się giełda birofilistyczna, na której będzie można wymienić się lub nabyć nowości do swojej kolekcji.

W tym roku czeka nas zabawa z trunkami zaproponowanymi przez 52 wystawców, w tym 40 browarów.

Jednodniowy bilet kosztuje 13 zł i upoważnia do wielokrotnego wstępu na teren Piwowarów. Przy zakupie jednodniowego biletu za 48 zł dostaniecie też szkło targów. Jeśli chcecie uczestniczyć w koncercie Kuby Sienkiewicza musicie się zaopatrzyć w specjalną wejściówkę na targi za 74,50 zł.

Piwowary 2024 rozpoczynają się w piątek 8 marca o godzinie 15:00, a w sobotę o 13:00. W oba dni zabawa potrwa aż do północy.