Targi Piw Regionalnych PiwowaryHala Expo, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź

Piwowary to targi piwa i wszystkiego co z piwem związane – połączenie unikalnej atmosfery piwnego festiwalu oraz imprezy dla specjalistów. Degustacje, wykłady, prelekcje, konkursy, warsztaty, kursy sensoryczne i panele dyskusyjne – to wszystko w Łodzi.

Piwowary to targi piwa i wszystkiego co z piwem związane – połączenie unikalnej atmosfery piwnego festiwalu oraz imprezy dla specjalistów. Degustacje, wykłady, prelekcje, konkursy, warsztaty, kursy sensoryczne i panele dyskusyjne – to wszystko w Łodzi.

Targi Piw Regionalnych i Browarnictwa – Piwowary w Łodzi to wielkie wydarzenie dla osób zawodowo związanych z warzeniem piwa, piwowarów, lecz także dla amatorów, birofilów, miłośników dobrego i unikatowego piwa. W tym roku targi odbędą się w dniach 8-9 marca.

Oprócz możliwości zakupu sprzętu, wyposażenia czy składników potrzebnych do warzenia piwa, skosztowania piw z regionalnych browarów z Polski i świata, jest to skarbnica wiedzy na temat złotego trunku, browarnictwa oraz kultury picia piwa. W nowej hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 spotykają się producenci, rzemieślnicy, dystrybutorzy, specjaliści, kolekcjonerzy i pasjonaci piwa. Odwiedzający Piwowary będą mieli szansę spróbować piw o niecodziennym smaku oraz tych niedostępnych w regularnej dystrybucji. Gośćmi Piwowarów będą certyfikowani sędziowie piwni oraz cenieni w całej Europie eksperci. Przez dwa dni można przejść szkolenie sensoryczne I i II stopnia, prowadzone przez Michała Zielińskiego (kurs I stopnia kosztuje 75 zł, a II stopnia 90 zł), zaczerpnąć wiedzy od światowych specjalistów w dziedzinie browarnictwa, wziąć udział w konkursach, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i wykładach, nabyć składniki na pierwszą warkę lub skusić się na zakup oryginalnego szkła.

W programie Piwowarów 2019  zaplanowano spotkania z blogerami, pokazy sprzętu do piwowarstwa domowego oraz koncerty. Będzie można wziąć udział w eksperckich degustacjach piw jasnych i ciemnych, spotkaniach z przewodnikami piwnymi, którzy doradzą czego spróbować na Piwowarach. W tym roku zobaczymy również prezentację dotyczącą dodatków w piwie, posłuchamy wykładu o marketingu browarów rzemieślniczych i będziemy mogli wziąć udział w debacie o prowadzeniu własnego browaru finansowanego poprzez kampanie crowdfundingowe.

W sobotę miłośnicy i kolekcjonerzy birofiliów będą mogli wymienić się lub nabyć nowości do swojej kolekcji. A wieczorem po udanych zakupach, z głową pełną nowej wiedzy i inspiracji, można wybrać się na koncert, coś przekąsić i dobrać do posiłku idealnie dopasowane piwo. W tym roku czeka nas zabawa z trunkami zaproponowanymi przez 52 wystawców, w tym trzech cydrowników i 32 browary.

Jednodniowy bilet kosztuje 12 zł i upoważnia do wielokrotnego wstępu na teren Piwowarów. Impreza rozpoczyna się w piątek 8 marca o godzinie 15:00, w sobotę o 13:00 i zakończy się o północy.

20 lutego 2019 Birofilia.org