Targi Piw Regionalnych Piwowary

Adres

Centrum Wystawienniczo-Handlowe EXPO, ul. Stefanowskiego 30, 90-537 Łódź

http://piwowary.com.pl

Data wydarzenia

6 marca, 2020 - 7 marca, 2020

Piwowary to targi piwa i wszystkiego co z piwem związane – połączenie unikalnej atmosfery piwnego festiwalu oraz imprezy dla specjalistów. Degustacje, wykłady, prelekcje, konkursy, warsztaty, kursy sensoryczne i panele dyskusyjne – to wszystko w Łodzi.

Targi Piw Regionalnych i Browarnictwa – Piwowary w Łodzi to wielkie wydarzenie dla osób zawodowo związanych z warzeniem piwa, piwowarów, lecz także dla amatorów, birofilów, miłośników dobrego i unikatowego piwa. Siódma już edycja targów odbędzie się w dniach 6-7 marca 2020.

Oprócz możliwości zakupu sprzętu, wyposażenia czy składników potrzebnych do warzenia piwa, skosztowania piw z regionalnych browarów z Polski i świata, jest to skarbnica wiedzy na temat złotego trunku, browarnictwa oraz kultury picia piwa. W nowej hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 spotykają się producenci, rzemieślnicy, dystrybutorzy, specjaliści, kolekcjonerzy i pasjonaci piwa. Odwiedzający Piwowary będą mieli szansę spróbować piw o niecodziennym smaku oraz tych niedostępnych w regularnej dystrybucji. Gośćmi Piwowarów będą certyfikowani sędziowie piwni oraz cenieni w całej Europie eksperci. Przez dwa dni można przejść szkolenie sensoryczne I i II stopnia, prowadzone przez Michała Zielińskiego (kurs I stopnia kosztuje 75 zł, a II stopnia 80 zł), zaczerpnąć wiedzy od światowych specjalistów w dziedzinie browarnictwa, wziąć udział w konkursach, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i wykładach, nabyć składniki na pierwszą warkę lub skusić się na zakup oryginalnego szkła.

W programie Piwowarów 2020 zaplanowano spotkania z blogerami, pokazy sprzętu do piwowarstwa domowego oraz koncerty. Będzie można wziąć udział w eksperckich degustacjach piw jasnych i ciemnych, a także spotkaniach z przewodnikami piwnymi, którzy doradzą czego spróbować na Piwowarach.

W sobotę miłośnicy i kolekcjonerzy birofiliów będą mogli wymienić się lub nabyć nowości do swojej kolekcji. A wieczorem po udanych zakupach, z głową pełną nowej wiedzy i inspiracji, można wybrać się na koncert, coś przekąsić i dobrać do posiłku idealnie dopasowane piwo. W tym roku czeka nas zabawa z trunkami zaproponowanymi przez 52 wystawców, w tym 40 browarów.

Jednodniowy bilet kosztuje 13 zł i upoważnia do wielokrotnego wstępu na teren Piwowarów. Przy zakupie biletu na dwa dni za 39 zł dostaniecie też szkło targowe i torbę. Impreza rozpoczyna się w piątek 6 marca o godzinie 15:00, w sobotę o 13:00 i zakończy się o północy. Organizatorem wydarzenia jest Interservis.