Targi Piw Regionalnych PiwowaryHala Expo, al. Politechniki 4, 93-590 Łódź

Piwowary to targi piwa i wszystkiego co z piwem związane - połączenie unikalnej atmosfery piwnego festiwalu oraz imprezy dla specjalistów. Degustacje, wykłady, prelekcje, konkursy, warsztaty, kursy sensoryczne i panele dyskusyjne - to wszystko w Łodzi.

Targi Piw Regionalnych i Browarnictwa - Piwowary w Łodzi to wielkie wydarzenie dla osób zawodowo związanych z warzeniem piwa, piwowarów, lecz także dla amatorów, birofilów, miłośników dobrego i unikatowego piwa.

Oprócz możliwości zakupu sprzętu, wyposażenia czy składników potrzebnych do warzenia piwa, skosztowania piw z regionalnych browarów z Polski i świata, jest to skarbnica wiedzy na temat złotego trunku, browarnictwa oraz kultury picia piwa. W nowej hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 spotykają się producenci, rzemieślnicy, dystrybutorzy, specjaliści, kolekcjonerzy i pasjonaci piwa.

Przez dwa dni można przejść szkolenie sensoryczne I i II stopnia, prowadzone przez Michała Zielińskiego (kurs I stopnia kosztuje 75 zł, a II stopnia 90 zł), rozpocząć swoją przygodę z warzeniem piwa w trakcie Akademii Drożdżowej Fermentum Mobile, zaczerpnąć wiedzy od światowych specjalistów w dziedzinie browarnictwa, wziąć udział w konkursach, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i wykładach, nabyć składniki na pierwszą warkę lub skusić się na zakup oryginalnego szkła. W tym roku zaczerpniemy wiedzy o historii najpopularniejszego trunku na świecie, rozsmakujemy się w foodpairingu, poznamy piwny savoir vivre, dowiemy jak rozpocząć karierę w browarze oraz poszerzymy wiedzę dotyczącą dietetyki.

W sobotę miłośnicy i kolekcjonerzy birofiliów będą mogli wymienić się lub nabyć nowości do swojej kolekcji. A wieczorem po udanych zakupach, z głową pełną nowej wiedzy i inspiracji, można wybrać się na koncert, coś przekąsić i dobrać do posiłku idealnie dopasowane piwo. W tym roku czeka nas zabawa z trunkami zaproponowanymi przez 30 wystawców, w tym dwóch cydrowników.

Jednodniowy bilet kosztuje 11 zł i upoważnia do wielokrotnego wstępu na teren Piwowarów. Impreza rozpoczyna się w piątek 9 marca o godzinie 14:00, w sobotę o 13:00 i zakończy się o północy.

04 marca 2018 Birofilia.org