Świdnicki Festiwal Piwa

Adres

Rynek 25, Świdnica

https://www.facebook.com/%C5%9Awidnicki-Festiwal-Piwa-1488606811469085/

Data wydarzenia

24 sierpnia, 2018 - 26 sierpnia, 2018

Aż 20 browarów i multitapów, pyszne i zdrowe jedzenie oraz koncerty lokalnych kapel. Tak zapowiada się III Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego.

W dniach 24-26 sierpnia 2018 na Rynku w Świdnicy odbędzie się III Świdnicki Festiwal Piwa Rzemieślniczego. Równolegle będą odbywać się również, już po raz dwunasty, Targi Zdrowej Żywności „Zdrowie ma smak”, które już od ponad dekady promują lokalne produkty bez sztucznych dodatków i polepszaczy, produkowane w niewielkich, często rodzinnych zakładach i manufakturach, gdzie za smak odpowiadają składniki pochodzące wprost z natury. Na oba wydarzenia wstęp jest wolny.

Otwarcie imprezy odbędzie się o 16:45 w piątek, a jej inaugurację uświetni kolorowy korowód. Od tego będzie można raczyć się świetnymi, kraftowymi piwami nie tylko z Dolnego Śląska, ale z całej Polski – to idealny sposób na dobry początek weekendu i zasłużony odpoczynek po tygodniu pełnym wyzwań. Wieczorem, o godzinie 20:00, goście będą mogli uczestniczyć w koncercie muzyki celtyckiej, a wieczorny relaks uprzyjemni zespół Carrantuohill, a następnie DSW.

Top 5 piwnych atrakcji Dolnego Śląska

W wakacyjnym nastroju zapraszamy na zwiedzanie Dolnego Śląska piwnym szlakiem. Sprawdźcie jakie miejsca koniecznie musi odwiedzić w tym rejonie każdy birofil!
Czytaj dalej

W sobotę imprezę zaczynamy już od 10:00 – przygotowane są konkursy, a na smakoszy czekają wyśmienite trunki, sery, pieczywo, wędliny, ryby, kiszonki oleje i soki owocowe. O 16:00 rozpocznie się koncert muzyki elektronicznej, a wieczorem degustację piwa znów umilą koncerty muzyczne – o godzinie 18:30 zagra zespół NOWE Natalia Widuto, o 19:30 odbędzie się recital Patrycji Mizierskiej, a o 21:00 zagra The Postman.

Piwa rzemieślnicze dostępne będą od takich wystawców jak: Ambasada San EscoBAR, Browar Świdnica, Browar Żeglarski, Biała Dama, Browar Edi, Bazyliszek, Joker, Perun, Rampusak, Sowie – Piwo z Gór Sowich, Brewicz, Profesja, Browar Miedzianka, Warsztat Piwowarski, Browar 4 ściany, Wielka Wyspa, Hoppy Lab, Pivovsky, Lindemans, Roch, Widawa.

Korzenie piwowarskie Świdnicy sięgają średniowiecza, gdy w XIII-XV w Piwo Świdnickie okrzyknięte zostało najlepszym trunkiem na tych terenach. To dzięki niemu w wielu miastach powstały Piwnice Świdnickie, gdzie można było spróbować tego wyjątkowego napitku, łącznie z najstarszą restauracją w Europie – Piwnicą Świdnicką we Wrocławiu. W hołdzie tej wielowiekowej tradycji dziś w Świdnicy odbywa się święto tradycyjnego piwa i jadła.