Cesarska

Status

Funkcjonuje

https://www.facebook.com/cesarska.multitap/

Adres

ul. 3 maja 7, 41-200 Sosnowiec

Cesarska to absolutna nowość! Mieszkańcy Sosnowca w końcu doczekali się multitapu z prawdziwego zdarzenia, o niebanalnym wystroju i kompetentnej obsłudze.

30 września 2017 w sercu Sosnowca przy ul. 3 Maja 7 otworzył się pub z rzemieślniczymi piwami. Wnętrze Cesarskiej błyszczy nowością, a dwanaście kranów kusi świetnymi propozycjami piwnymi. Lokal znajduje się w zabytkowej kamienicy zwanej Domem Potoka. Z piwem można usiąść przed barem w pomieszczeniu na parterze oraz w dwóch mniejszych salach na piętrze. Na wiosnę do dyspozycji miłośników piwa będzie ogródek piwny na dziedzińcu kamienicy, a właściciele planują również zagospodarowanie obszernych piwnic – aktualnie znajduje się tam chłodnia, z której piwo płynie prosto do nalewaków.

Cesarska urządzona jest w minimalistycznym stylu industrialnym z elementami retro. Na ścianach przeważa cegła i biel, bar urządzony jest nowocześnie, błyszczący czernią i stalą. Ciekawym pomysłem jest oświetlenie – żarówki wkręcone wprost w rury i trójniki oraz masywne metalowe lampy nawiązują do stylu steam punk. Dzięki wysokiemu sklepieniu, wnętrze sprawia wrażenie przestronnego.

Nazwa lokalu nawiązuje do historii miejsca. W Sosnowcu w latach 1846-1915 r. znajdował się punkt zbiegu granic trzech zaborców Polski, nazywany Trójkątem Trzech Cesarzy. O dawnych czasach przypomina mapa na jednej ze ścian lokalu, gdzie zaznaczona jest granica ówczesnych mocarstw. Czy gdyby spotkanie cesarza Franciszka Józefa I, cara Aleksandra II i cesarza Wilhelma I odbyło się obecnie, to czy poszliby oni na piwo do Cesarskiej? Trudno stwierdzić to ze stuprocentową pewnością, ale raczej tak, bo piwna rewolucja trwa nie tylko w Polsce, ale też w całej Europie.

Miłośnicy piwa z pewnością znajdą coś dla siebie, beczki szybko rotują, więc na kranach często pojawiają się nowości. Wybór piw butelkowych ciągle się powiększa. Świetnym pomysłem dla niezdecydowanych jest deska degustacyjna złożona z 5 piw, z pewnością przyciągnie osoby mniej zaznajomione z barwnym światem piw rzemieślniczych. Obsługa jest bardzo miła i kompetentna. Niezdecydowanym podpowie co warto wybrać i dostosuje rekomendacje do gustu klienta, może także zainteresować gości kilkoma piwnymi ciekawostkami. Szkło w lokalu dobrane jest do oferowanych piwnych stylów, dzięki czemu można w pełni delektować się smakiem i aromatem pitego trunku.

O coraz większej popularności Cesarskiej oraz ogromnym zapotrzebowaniu na takie miejsce świadczą coraz wcześniej zapełniające się stoliki i praktyczny brak miejsc w weekendy. Mieszkańcy Sosnowca bardzo chwalą nowy, ciekawie urządzony lokal i liczą na jego dalszy rozwój.

 

Fotografie: Cesarska Sosonowiec