Silesia Beer Fest

Adres

Spodek, Al. Korfantego 35, 40-005 Katowice

https://silesiabeer.pl

Data wydarzenia

19 kwietnia, 2024 - 20 kwietnia, 2024

Jeśli jesteś birofilem, to na pewno nie możesz przegapić Silesia Beer Fest, festiwalu piw rzemieślniczych odbywającego się już od 2015 roku w Katowicach. To wydarzenie łączy i przyciąga rzesze miłośników piwa z całej Polski.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w dawnej fabryce porcelany Giesche, ale już od piątej edycji festiwalu impreza przeniosła się do kultowego Katowickiego Spodka. Szybki rozwój festiwalu wymusił jego ekspansję i zmianę obiektu na większy, a to stanowi najlepsze potwierdzenie jego popularności wśród miłośników piwa.

W trakcie dwudniowego festiwalu, który odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2024 roku piwosze będą mieli prawdziwe święto. Festiwal zaczyna się w piątek o godzinie 16:00 i potrwa do 24:00. W sobotę organizatorzy zapraszają już od 13:00 do 24:00. Uczestnicy będą mieli okazję spróbować piw rzemieślniczych od ponad 20 wystawców. Na liście znajdą się między innymi: Browar Dziki Wschód, Browar Reden, Browar Hajer, Browariat/Brofaktura, Browar Gryfus, Browar Brokreacja, Browar Kazimierz, Browar Trzech Kumpli, Jan Olbracht Browar Rzemieślniczy, Browarny Craft Beer, Browar Przełom, Browar Piwo z Żuka, Browar Lubrow, Browar Magic Road, Browar Pinta, Browar Funky Fluid, AleBrowar, Browar Moon Lark, Browar StarKraft, Kalea Orginal, Wolf and Oak, Nalewki Kresowe, Cydr Smykan, Dziki Miód, Quantum Satis Mead, Dom Charbielin. Obok hali powstanie też strefa food trucków.

Dla tych, którzy lubią smakować piwa z różnych regionów Polski, Silesia Beer Fest jest świetną okazją do spróbowania specjałów od wielu browarów. Wiele z nich to małe manufaktury, które oferują unikalne, rzemieślnicze piwa, często z dodatkiem lokalnych składników. Wśród wystawców znajdują się zarówno dobrze znane marki, jak i nowi gracze na rynku, którzy właśnie zaczynają swoją przygodę z piwowarstwem.

Wiele osób wybiera się na Silesia Beer Fest nie tylko dla samego piwa, ale także dla atmosfery imprezy. Festiwal to okazja do spotkania się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach i spędzenia czasu w miłej, przyjaznej atmosferze, z piwem w dłoni. W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty, prezentacje oraz panele dyskusyjne poświęcone warzeniu piwa, pracy piwowarów, ich dokonaniom oraz historii złotego trunku. To nie tylko okazja do spróbowania różnych smaków, ale również do zdobycia wiedzy i doświadczenia w zakresie warzenia piwa.

Wstęp na festiwal kosztuje jedynie 15 zł za jednodniowy bilet wstępu, a dostępne są również karnety dwudniowe za 25 zł. Bilety dostępne będą w kasach w dniach festiwalu oraz przez internet. Gadżety w tym oczywiście szkło festiwalowe (Sensorik i Oslo) będą dostępne na stoisku festiwalowym w trakcie imprezy.

Organizatorzy zadali sobie trud, aby festiwal był dostępny dla każdego, stąd obok terenów festiwalowych znajduje się bezpłatny parking (pamiętajcie jednak, aby nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu, najlepiej wyznaczyć kierowcę, który nie będzie pił w czasie wydarzenia), a na miejsce imprezy można dojechać komunikacją miejską (najbliższe przystanki to Katowice Rondo, Katowice Spodek lub Katowice Uniwersytecka).