Ministerstwo Browaru

Status

Funkcjonuje

http://www.facebook.com/MinisterstwoBrowaru/

Adres

Ratajczaka 34, 61-815 Poznań

400 piw butelkowanych i 10 rotujących nalewaków, a do tego piwne gadżety jak okiem sięgnąć - to wszystko w Ministerstwie Browaru w Poznaniu.

Poznań jest idealnym miastem dla birofilów, w kilku miejscach można napić się piwa z najwyższej światowej półki. Jednym, a w zasadzie dwoma z nich, jest Ministerstwo Browaru, znajdujące się przy ul. Ratajczaka 34 oraz w nowym, niedawno otwartym lokalu przy ul. Wronieckiej 16. I to nie wszystko – Ministerstwo Browaru to nie tylko puby, ale także browar kontraktowy! Tworzy własne piwo, a niedawno uwarzony Minister podbił serca piwoszy uwielbiających craft.

Poznańskie puby oferują znakomite piwa rzemieślnicze z małych browarów w Polsce i z całego świata, na ul. Ratajczaka królują polskie i belgijskie trunki. W 10 nalewakach często można spotkać piwne premiery, a kompetentna obsługa z pewnością pomoże dobrać trunek do upodobań i pory roku. Wystrój jest niezwykły – to królestwo birofiliów – na ścianach dominują plakaty belgijskich i polskich browarów, a na półkach – ciągle poszerzająca się kolekcja niezwykłych kufli, szklanek, podkładek i piwnych gadżetów. Uwaga na różowe słonie na wystawie i pod sufitem – one naprawdę istnieją, to nie jest efekt wypicia zbyt dużej ilości trunków ;)

Ministerstwo Browaru to przede wszystkim świetna i przemiła obsługa – ludzie pasjonujący się swoją pracą i znający się na piwie, które oferują. Tak duża ilość piw może nieco oszałamiać, jednak po przedstawieniu swoich oczekiwań co do napoju, barmani dzięki ogromnej wiedzy z odmętów lodówek lub kranów wyczarują piwo, które idealnie spełni wymagania klienta!

Ministerstwo Browaru to obowiązkowy punkt zwiedzania na poznańskiej piwnej mapie!