Olsztyński Festiwal Piw Rzemieślniczych

Adres

10-001 Olsztyn, Zatoka Miła

https://www.facebook.com/events/505483003575130

Data wydarzenia

19 sierpnia, 2022 - 21 sierpnia, 2022

Piwne Targi w Olsztynie przeobraziły się w festiwal, który na stałe zagościł w piwnym kalendarzu Warmii i Mazur! W dniach 19-21 sierpnia 2022 odbędzie się szósta edycja Olsztyńskiego Festiwalu Piw Rzemieślniczych i Kuchni Świata.

Piwna impreza ma na celu pokazanie mieszkańcom Olsztyna bogatego świata piw kraftowych i regionalnych oraz wyjątkowych dań z całego świata. Nad Zatoką Miłą będzie się działo zwłaszcza, że równocześnie odbywać się będzie także festiwal muzyczny Green Hops z muzyką z nurtu reggae i elektro. Największą zmianą, którą z pewnością docenią bywalcy tego wydarzenia jest fakt, że tegoroczny Olsztyński Festiwal Piw Rzemieślniczych jest wydarzeniem bezpłatnym! Jednak jeśli chcecie uczestniczyć nie tylko w uczcie dla brzucha, ale też dla ucha, to musicie zaopatrzyć się w bilety na Green Hops Festiwal – posiadając bilet na festiwal muzyczny można przemieszczać się dowolnie pomiędzy imprezami kupując piwo czy przekąski na stoiskach i bawiąc się pod sceną.

Wśród uczestników wydarzenia znajdzie się kilkanaście browarów regionalnych i rzemieślniczych, a wśród nich: Browar Opolski, Browar Rzemieślniczy Rzeka Piwa, BYTÓW Browar Kaszubski, Browarka, Anders Browar, odwiedzić będzie można także stoiska cydrowników. Pojawią się również serowarzy wykorzystujący tradycyjne metody produkcji, liczne food tracki znane z okolicy, a także rękodzielnicy wystawiający swoje wyroby.

Punktem wyróżniającym olsztyński festiwal jest dedykowane szkło, które będzie można kupić na pamiątkę podczas wydarzenia, co jest ukłonem w stronę birofilistów zbierających piwne gadżety, a także beer geeków, dla których odpowiednie szkło jest warunkiem koniecznym do delektowania się ulubionym trunkiem. Na Facebooku odbyło się głosowanie, w którym internauci mieli okazję wybrać jego kształt, jednak dopiero wizyta na festiwalu pozwoli stwierdzić, czy organizatorzy zdecydowali się na szklankę Tullow czy Fusion, a może obie wersje? Wystarczy przyjść i sprawdzić – na stoisku festiwalowym będzie można zaopatrzyć się też w inne piwne i festiwalowe gadżety.

Wiadomo, że po intensywnych zmaganiach, należy uzupełnić zużytą energię, co zapewni strefa foodtracków, w której będzie można spotkać wybitnych przedstawicieli polskiego street foodu. Fani frytek z batatów, burgerów, pizzy, zdrowej żywności, kuchni tex-mex oraz orientalnych smaków z pewnością znajdą coś pysznego dla siebie w bogatej ofercie gastronomicznej podczas wydarzenia. Warto wspomnieć też o ofercie tradycyjnie przygotowywanych lokalnych specjałów, w które będzie można zaopatrzyć się na stoiskach serowarów.

6 Olsztyński Festiwal Piw Rzemieślniczych i Kuchni Świata potrwa aż 3 dni. Impreza zaczyna się w piątek o godzinie 16:00, a zabawa w pierwszy dzień potrwa do 23:30. W sobotę browary, foodtracki i pozostali wystawcy będą otwierają swoje podwoje o 12:00 i podobnie jak poprzedniego dnia będziemy się bawić aż do 23:30. W niedzielę wystawcy będą czekać na gości od 12:00 do 18:00.