Oktoberfest Gliwice

Adres

Plac Krakowski w Gliwicach

https://www.facebook.com/events/302947762392770

Data wydarzenia

22 września, 2023 - 24 września, 2023

Przygotujcie swoje kufle i gotujcie się na niezapomnianą podróż przez świat piwa, bo 22-24 września 2023 roku Plac Krakowski w Gliwicach zamieni się w prawdziwy raj dla miłośników tego złocistego trunku.

Organizatorzy Śląskiego Festiwalu Oktoberfest, regionalnej odsłony słynnego niemieckiego festiwalu piwnego, zapraszają na trzy dni piwnej zabawy, polskich smaków i lokalnej kultury.

Miejsce akcji nie mogło być bardziej odpowiednie – Plac Krakowski w Gliwicach. To tutaj, w sercu Śląska, rozegra się piwne święto, które zacznie się już w piątek godzinie 15:00. Odkrywanie piwnych sekretów możecie kontynuować w sobotę od 12:00, aż po zachód słońca o 21:00. W niedzielę, o 12:00, możecie jeszcze raz wyruszyć na poszukiwanie ulubionego trunku, kończąc to niezapomniane doświadczenie o godzinie 18:00. To trzy dni pełne smaków i lokalnej kultury. Co najlepsze, wstęp na festiwal jest całkowicie darmowy, więc nie musicie się martwić o wejściówki!

Na Śląskim Oktoberfeście czeka Was prawdziwa uczta dla zmysłów. To nie tylko okazja do spróbowania różnorodnych piw od najlepszych polskich browarników, ale także szansa na degustację autentycznych polskich potraw. Śląski smak spotyka się tu z rzemieślniczym piwem, tworząc niezapomniany duet.

A teraz czas na naszych głównych bohaterów – browary, które biorą udział w festiwalu: Magic Road, Browar Erl-Bräu, Browar Nysa, Browar Bałtów, Piwo z Żuka, Browar Anders, Browar Opolski, Browar Huzar i inni.

Na Śląskim Oktoberfeście mile widziane będą tradycyjne stroje, które odzwierciedlają lokalną tożsamość. To doskonała okazja, by poczuć się jak prawdziwy Ślązak i celebrować bogactwo kulturowe tego regionu.

Śląski Oktoberfest w Gliwicach to nie tylko festiwal piwny, to prawdziwa podróż przez smaki, tradycje i przygodę, tym bardziej, że równolegle w tym samym miejscu odbywa się Festiwal Pierogów Świata oraz Festiwal Smaków Świata, więc miłośnicy piwa mogą liczyć na też na wspaniałą ucztę i z pewnością będą mogli znaleźć idealne połączenie smaków dla swojego ulubionego trunku.

Przybywajcie licznie, cieszcie się piwem i kulturą Śląska, a przede wszystkim, bawcie się wyśmienicie! Nie przegapcie tej okazji, bo to będzie weekend, który na pewno długo będziecie wspominać!