Męskie Granie

Adres

Poznań, Wrocław, Katowice, Gdynia, Kraków, Warszawa, Żywiec

Data wydarzenia

14 lipca, 2018 - 25 sierpnia, 2018

Nie możecie doczekać się solidnej dawki męskiej muzyki? Już 14 lipca rusza Męskie Granie, startujemy w Poznaniu, kończymy, po ponad miesiącu zabawy, jak zawsze w Żywcu!

Męskie Granie, stworzone przez Grupę Żywiec przeszło już do tradycji, niezwykła mieszanka artystów już od 9 lat pokazuje na co stać polską scenę muzyczną. Zaskakują często rockowym, alternatywnym i dojrzałym brzmieniem, wykonują oryginalne aranżacje, uwrażliwiają słuchaczy na różnorodne style muzyczne, łączą różne gatunki dźwięków i wykonują utwory, które można usłyszeć tylko w miastach wyjątkowej trasy koncertowej.

W tym roku singlem promującym Męskie Granie jest utwór Początek, w wykonaniu Korteza, Dawida Podsiadło i Krzysztofa Zalewskiego. Do piosenki zostali zaangażowani także muzycy sesyjni: Marcin Macuk, Olek Świerkot, Kuba Staruszkiewicz, Pat Stawiński i Andrzej Markowski. Teledysk nagrano tzw. mastershotem, czyli jednym, długim ujęciem, które nie jest podzielone i przerwane żadnym cięciem ani montażem. W trakcie klipu artyści wykonywali utwór na żywo. Żadne elementy piosenki nie były dodatkowo nagrywane w studio nagraniowym.

Męskie Granie otwiera koncert w Poznaniu na którym wystąpią: Coma, Dawid Podsiadło, Fisz Emade Tworzywo, Kortez, Pogodno, Zalewski ze swoim projektem aranżacyjnym piosenek Czesława Niemena i oczywiście Męskie Granie Orkiestra! Dodatkowo na Scenie Ż, pojawią się utalentowani polscy artyści: Barbara Wrońska, Hubert Tas & The Small Circle, Limboski i Błażej Król. Z pewnością w takim przekroju twórczości każdy znajdzie swoją ulubioną muzykę. Kolejnymi miastami na trasie będą Katowice (21.07), Wrocław (28.07), Kraków (04.08), Gdynia (11.08) i Warszawa (18.08).

Koncert zamykający Męskie Granie 2018 odbędzie się w Żywcu (25.08), gdzie na scenie głównej zagra: Daria Zawiałow, EABS, Illusion, Krzysztof Zalewski, Katarzyna Nosowska, ONA, Pink Freud 20 Lat i Męskie Granie Orkiestra. Na Scenie Ż pojawi się Barbara Wrońska, Bass Astral x Igo, Limboski i New People.

Informatyk, który w pracy warzy piwo – to możliwe!

Taką szansę dostają pracownicy Grupy Żywiec w odbywającym się raz do roku Konkursie Piw Pracowniczych.
Czytaj dalej

Na scenach różnych miast będzie można podziwiać również następujących artystów: Baasch, Baranovski, Jazz Band Młynarsk i- Masecki, Kazik & Kwartet ProForma, Kult, L.Stadt, Lao Che, Lech Janerka, Lęk, Mela Koteluk, Mery Spolsky, Natalia Przybysz, niXes, Organek, Ralph Kaminiski, Rosalie., Snowman, Sonar, Sonbird, Ted Nemeth, The Dumplings Orkiestra oraz The Freuders. 

W każdym mieście chłodzić, gasić pragnienie i dodawać energii do dalszej zabawy będą  Specjalności Żywca i klasyka gatunku Żywiec Jasne Pełne!

A tak było rok temu: