Lotny Festiwal Piwa – Wrocław

Adres

Hala Sulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

https://www.facebook.com/events/1111166862989214

Data wydarzenia

2 września, 2022 - 4 września, 2022

Kolejna odsłona Lotnego Festiwalu Piwa przed nami - tym razem pod koniec lata piwną stolicą polski stanie się Wrocław. Wrocławski Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego to doskonały plan na finał wakacji!

We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, Lotny Festiwal Piwa będzie odbywał się po raz piąty.  Świętowanie zaplanowane jest w dniach 2-4 września. Szykuje się czas nie tylko odkrywania nowych smaków, ale także masa atrakcji czy muzycznych przeżyć. Dzięki otwartej formule oraz ze względu na fakt, że festiwal odbywa się w centrum miasta, a wstęp na wydarzenie nie jest biletowany, jest spora szansa, że grono fanów piwa znowu się powiększy.

Zacznijmy zatem od piwa i piwoszy. O tych ostatnich zadbają m.in.: Restauracja & Browar Złoty Pies, Browar Odrzański, Browar Majstersztyk, PIWO Z ŻUKA, Browar Nepomucen, Browar Mintaka, Rodinný pivovar Rampušák, Browar Łańcut, Browar Spółdzielczy, Browar Stu Mostów, Browar Cztery Ściany, Browar Magic Road, Browar Gwarek.

Podniebienia gości festiwalu rozpieszczać będą wystawcy z rozbudowanej strefy Dobrego Smaku, gdzie będzie można spróbować potraw, kaw i deserów z całego świata. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę!

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków uczestnicy festiwalu mogą wziąć udział w panelach, degustacjach i dyskusjach. Specjaliści z chęcią podzielą się informacjami i wiedzą na temat piwnego świata, odkryją ile tak naprawdę kosztuje warzenie piwa, zdradzą tajemnice piwnego rynku w Polsce oraz zademonstrują jak degustować piwo, by najlepiej cieszyć się jego walorami.

Dla miłośników muzyki na scenie Lotnego pojawią się artyści, którzy wygrali tegoroczną edycję Craft Music City: WRONA, Dawid Serio X Isho, In Blanco.

Na sobotę dla tych, którzy będą spragnieni tańca, czeka Silent Disco! Na słuchawkach będziecie mogli usłyszeć: DJ Joker, DJ Tesla, DJ Split.

Wrocławska edycja Festiwalu to cały weekend relaksu w piwnej atmosferze – zaczynamy już w piątek o 15:00 i bawić się będziemy aż do 22:00, w sobotę stoiska będą czynne od 12:00 do 22:00, a w niedzielę od 12:00 do 20:00.

Organizatorem wydarzenia jest Craft Event i Piwny Klub.

Top 3 piwne miejsca we Wrocławiu

Wrocław to miasto pełne atrakcji i zabytków, gdzie żaden turysta nie może się nudzić! Jeśli nie obca jest Ci turystyka kulinarna lub po męczącym dniu zwiedzania pragniesz...
Czytaj dalej