Lotny Festiwal Piwa - WrocławHala Sulecia, ul. Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Kolejna odsłona Lotnego Festiwalu Piwa przed nami - tym razem pod koniec lata piwną stolicą polski stanie się Wrocław. Wrocławski Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego to doskonały plan na finał wakacji!

We Wrocławiu, stolicy Dolnego Śląska, Lotny Festiwal Piwa będzie odbywał się po raz pierwszy. Dzięki otwartej formule oraz ze względu na fakt, że festiwal odbywa się w centrum miasta - we Wrocławiu będzie to Hala Stulecia - a wstęp na wydarzenie nie jest biletowany, jest spora szansa na większą niż zwykle frekwencję wśród fanów kraftu :)

O piwoszy zadbają między innymi Browar Nepomucen, Dwie Krople Browar Rzemieślniczy, Doctor Brew, Browar Łąkomin, Browar Świdnica, Browar Widawa, Restauracja & Browar Złoty Pies, Browar Pivovsky, Browar Raduga, Rodinný pivovar Rampušák, Browar Stu Mostów, Staromiejski Piwowar, Kozakov Brewery, Browar Dziki Wschód, Browar Dukla, Incognito Browar, BERHET, Browar Mintaka oraz PIWO Z ŻUKA. Podniebienia gości festiwalu rozpieszczać będą wystawcy z rozbudowanej strefy food trucków, gdzie będzie można spróbować potraw, kaw i deserów z całego świata. W sumie na wydarzeniu pojawi się kilkunastu wystawców z Polski i z zagranicy. Przygotujcie się na prawdziwą ucztę!

Wrocławska edycja Festiwalu zapowiada cały weekend relaksu w piwnej atmosferze - zaczynamy już w piątek o 15:00 i bawić się będziemy aż do północy, w sobotę stoiska będą czynne od 12:00 do 24:00, a w niedzielę od 12:00 do 20:00. Oprócz piwa na gości będzie czekać wspaniała zabawa podczas konkursów i koncertów. W piątek od 20:00 na scenie o gorącą zabawę zadba DJ Kevlar, zaś w sobotę o dobrą zabawę zadba zespół Blackberry Brothers.

Uczestnicy festiwalu mogą też wziąć udział w panelach, degustacjach i dyskusjach. Specjaliści z chęcią podzielą się informacjami i wiedzą na temat piwnego świata, odkryją ile tak naprawdę kosztuje warzenie piwa, zdradzą tajemnice piwnego rynku w naszym kraju oraz zademonstrują jak degustować piwo, by najlepiej cieszyć się jego walorami. Organizatorem wydarzenia jest Craft Event i Piwny Klub.

26 sierpnia 2019 Birofilia.org