Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego Głogów

Adres

Marina Głogów, ul. Obozowa 2, 67-200 Głogów

https://www.facebook.com/events/564932890542388/

Data wydarzenia

3 maja, 2018 - 6 maja, 2018

Głogów postanowił przedłużyć weekend majowy i to w jakim stylu! Pierwszy Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego to idealny plan na wolne dni ;)

W Głogowie, niedaleko Legnicy, po raz pierwszy odbędzie się piwny festiwal. Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego zapowiada się naprawdę interesująco. Rozpocznie się 3 maja od 12:00 a skończy 6 maja o 18:00. Cztery dni świetnej zabawy przy wybornym trunku odbędą się w Marinie Głogów przy ul. Obozowej 2.

Wśród licznych atrakcji nie może zabraknąć tego co najważniejsze, czyli świetnego, rzemieślniczego piwa. Na wydarzenie zostało zaproszonych kilkanaście browarów z całej Polski. Piwo będzie się lało strumieniami, a napady głodu będzie można łagodzić w strefie food trucków.

PSPD czyli piwowarstwo domowe

Dane na temat liczby piwowarów domowych nie są dostępne. Szacunki wskazują, że w Polsce może zajmować się tym hobby nawet 100 tys. osób.
Czytaj dalej

Lotny Festiwal Piwa Rzemieślniczego to dobra okazja do zapoznania się i zobaczenia z bliska procesu warzenia piwa domowym sposobem. Specjaliści z chęcią podzielą się informacjami i wiedzą na temat piwnego świata, uchylą rąbka piwnych tajemnic, podpowiedzą ciekawostki o rynku piwa w naszym kraju oraz zademonstrują jak smakować trunek, by najlepiej cieszyć się jego walorami. Wydarzenie sprzyja zajrzeniu za kulisy branży piwowarskiej, uczy i pielęgnuje wartości tradycyjnego rzemiosła.

Na festiwal to także wydarzenie towarzyskie – podczas biesiadowania można wziąć udział w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami, pobawić się i posłuchać muzyki na koncertach, a wieczorami zatańczyć na night party.

[[newsletter]]

Na te kilka dni Głogów zamieni się w polską stolicę piwa. Warto przyjść i dowiedzieć się więcej na temat kultury spożywania tego trunku, jego historii, a przede wszystkim odkryć nowe smaki i aromaty piwa tworzonego przez prawdziwych artystów-rzemieślników!