Festiwal Hevelka 2024

Adres

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

http://hevelka.pl/

Data wydarzenia

10 maja, 2024 - 11 maja, 2024

To już dziewiąta edycja festiwalu, który gromadzi mieszkańców Pomorza i turystów odwiedzających Trójmiasto, zapewniając szeroki wybór trunków i liczne atrakcje dodatkowe. W tym roku festiwal odbywa się w dniach 10-11 maja na Polsat Plus Arena Gdańsk.

Hevelka, jeden z największych i najstarszych festiwali piw kraftowych w północnej Polsce, powraca na stadion, aby zapewnić rozrywkę i możliwość spróbowania wybornych polskich wyrobów rzemieślniczych.

Czego można oczekiwać od Hevelki? Przede wszystkim najlepszych piw rzemieślniczych od topowych browarów i wschodzących gwiazd sceny kraftowej. Festiwal oferuje także premierowe i limitowane piwa, dostępne tylko w kegach. Nie zabraknie także bogatej oferty wysokogatunkowych trunków innych niż piwo – destylatów, miodów, cydru oraz wina!

Pośród wystawców znajdziecie: Berry Lu – czeskie piwa, Browarny Craft Beer, COYPU Brewing the Unexpected, Browar Czarna Owca, Browar Dziki Wschód, Browar Fortuna, Browar Grodzisk, Browar Lubrow Brett & Barrel, Browar Łańcut, Browar Magic Road, Browar Mentzen, Browar Nowomiejski, Nowy Browar Gdański, Browar PINTA, Browar Piwoteka, Browar Puck, Browar Raduga, Browar Rockmill, Browar Spółdzielczy, Trzech Kumpli – Browar Kraftowy, Browar Wielka Sowa, Browar Za Miastem, Browar Żuławski, KaapVino – Finest Wines of South Africa, Pfeiffer’s Cider, Quantum Satis Mead, ZULI Miodosytnia Warmińska, Breslauer Gin, Pałac i Manufaktura Cieleśnica, Destylarnia rzemieślnicza Dyssov, Destylernia Kamień – V-One Vodka Pl, OVII Spirits, Smarduch Family Distillery & Nalewki Kresowe, Wielkopolska Manufaktura Wódek.

Piwo i kawa

Piwo i kawa to jedne z najpopularniejszych napojów i wbrew pozorom w określonych okolicznościach doskonale się uzupełniają i świetnie do siebie pasują. Do tego stopnia, że browary...
Czytaj dalej

Nie ma się też co martwić o jedzenie, ponieważ liczne foodtrucki serwować będą odwiedzającym różnorodną kuchnię, tak że każdy znajdzie coś dla siebie. W strefie gastro znajdziecie m. in. StreetBBQ, PAN FRYTA, Le mini lemoniada, PulledBurger Truck, Greek Street Food Truck, Pad Thai Food Truck, Zapiekanki i hot dogi, Viva Mexico, Czarros, Szaszłykarnia.pl, Węgierska Fabryczka, Pan Boazi, Ricco Pizza, Meat Pastrami, Świder Food Truck.

W tym roku, po raz pierwszy w historii, do organizatorów dołączyła Gdańska Fundacja Kultury, aby prowadzić Strefę Kultury z koncertami na żywo. Jej celem jest promowanie różnorodnych gatunków muzycznych, zwłaszcza muzyki klasycznej i jazzu, na terenie Hevelki. Fundacja dąży do dzielenia się pasją do kultury z jak najszerszym gronem odbiorców, wykorzystując nietypowe lokalizacje i oryginalne formy przekazu. Na stadionie będzie można usłyszeć zarówno klasyczne utwory fortepianowe, jak i muzykę fletową z okresu impresjonizmu francuskiego. Dodatkowo, dzięki kompozycjom Iana Clarke’a, publiczność przeniesie się w świat tajemniczej, deszczowej i zamglonej Anglii. Wieczorami natomiast można spodziewać się jazzowych improwizacji na najwyższym poziomie.

Polsat Plus Arena zapewnia komfort i przestrzeń, a także odpowiednie zaplecze sanitarne, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i mnóstwo miejsc siedzących. Nie trzeba się też martwić o pogodę, gdyż stadion daje schronienie przed ewentualnym deszczem, a jednocześnie umożliwia wypicie piwa na świeżym powietrzu, otwierając swoje przestronne trybuny.

Godziny otwarcia festiwalu to 16:00-00:00 w piątek 10 maja i 14:00-00:00 w sobotę 11 maja. Bilety można zakupić online na stronie https://hevelka.interticket.pl/ lub na miejscu. Ceny biletów to 32 zł za bilet 1-dniowy online lub 35 zł na miejscu oraz 45 zł za bilet 2-dniowy online lub 49 zł na miejscu. W cenie biletu zawarty jest bonus do wyboru: szklanka festiwalowa (szklanka typu pilsner flute 0,35l) lub wsparcie Fundacji Hospicyjnej. Bilet wstępu na Hevelkę uprawnia również do korzystania z bogato wyposażonej Strefy Gier Planszowych i udziału w koncertach organizowanych w Strefie Kultury.

Poza degustacją wysokiej jakości piw rzemieślniczych, na festiwalu Hevelka czeka na gości wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących. Birofilów szczególnie ucieszą warsztaty, panele dyskusyjne i degustacyjne organizowane przez wystawiające się na festiwalu browary. Zainteresowanych zapraszamy do Strefy Fakultetów w Loży Bursztynowej na II piętrze, obok Strefy Gier Planszowych, z dala od festiwalowego zgiełku. Oprócz tego na festiwalu znajdzie się obszerna Strefa Gier Planszowych, organizowana przez GE3K Events, która z pewnością zadowoli miłośników planszówek.