Festiwal Hevelka 2023

Adres

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1, 80-560 Gdańsk

http://hevelka.pl/

Data wydarzenia

12 maja, 2023 - 13 maja, 2023

Hevelka, jeden z największych i najstarszych festiwali piw kraftowych w północnej Polsce, powraca na stadion Polsat Plus Arena, aby już po raz ósmy zapewnić rozrywkę i możliwość spróbowania wybornych polskich wyrobów rzemieślniczych.

Festiwal odbędzie się w dniach 12-13 maja 2023.

Czego można oczekiwać od Hevelki? Przede wszystkim najlepszych piw rzemieślniczych od topowych browarów i wschodzących gwiazd sceny kraftowej. Festiwal oferuje także premierowe i limitowane piwa, dostępne tylko w kegach. Nie zabraknie także bogatej oferty wysokogatunkowych trunków innych niż piwo – destylatów, miodów, cydru. Pośród wystawców znajdziecie między innymi: AleBrowar, Browar Amber, Brovarnia Gdańsk, Browarny Craft Beer, Browar Czarna Owca, Browar Dziki Wschód, Browar Gryfus, Browar Kociewski Starogard, Browar Lubrow, Browar Magic Road, Browar Mentzen, Nowy Browar Gdański, Browar Pod Zamkiem, Browar Raduga, Browar Rockmill, Browar Spółdzielczy, Browar Tarnobrzeg, Trzech Kumpli – Browar Lotny, OneMoreBeer, Pfeiffer’s Cider, Augustowska Miodosytnia, ZULI Miodosytnia Warmińska, Manufaktura Cieleśnica, Ima Distillery & Polish Forest, Smarduch Family Distillery & Nalewki Kresowe, Wolf & Oak, Bimbeer Sklep, Muzeum Polskiej Wódki.

Nie ma się też co martwić o jedzenie, ponieważ liczne foodtrucki podczas festiwalu będą serwować różnorodną kuchnię, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Polsat Plus Arena zapewnia komfort i przestrzeń, a także odpowiednie zaplecze sanitarne, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i mnóstwo miejsc siedzących. Nie trzeba się też martwić o pogodę, gdyż stadion daje schronienie przed ewentualnym deszczem, a jednocześnie umożliwia wypicie piwa na świeżym powietrzu, otwierając swoje przestronne trybuny.

Piwo i kawa

Piwo i kawa to jedne z najpopularniejszych napojów i wbrew pozorom w określonych okolicznościach doskonale się uzupełniają i świetnie do siebie pasują. Do tego stopnia, że browary...
Czytaj dalej

Godziny otwarcia festiwalu to 16:00-00:00 w czwartek 12 maja i 14:00-00:00 w piątek 13 maja. Dla wygody uczestników, organizatorzy zapewniają specjalny, darmowy autobus kursujący na trasie Politechnika SKM 04 – Stadion (przystanek przy sekretariacie stadionu). Przystanek w sąsiedztwie stacji SKM Politechnika to dogodny węzeł przesiadkowy komunikacji tramwajowej i SKM.

Bilety można zakupić online na stronie https://hevelka.interticket.pl/ lub na miejscu. Ceny biletów to 28 zł za bilet 1-dniowy online lub 30 zł na miejscu oraz 40 zł za bilet 2-dniowy online lub 45 zł na miejscu. W cenie biletu zawarty jest bonus do wyboru: szklanka festiwalowa 0,5l lub wsparcie Fundacji Hospicyjnej.

Poza degustacją wysokiej jakości piw rzemieślniczych, na festiwalu Hevelka czeka na gości wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących. Birofilów szczególnie zainteresują panele dyskusyjne i degustacyjne organizowane przez wystawiające się na festiwalu browary. Oprócz tego na festiwalu znajdzie się obszerna Strefa Gier Planszowych, organizowana przez GE3K Events, która z pewnością zadowoli miłośników piwa i planszówek.