Festiwal Dobrego Piwa we Wrocławiu

Adres

Tarczyński Arena Wrocław, Aleja Śląska 1, 54-118 Wrocław

festiwaldobregopiwa.pl

Data wydarzenia

26 maja, 2023 - 28 maja, 2023

Już niedługo miłośnicy piwa spotkają się na jednym z największych wydarzeń piwnych w Polsce - Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa. Trzynasta edycja tego kultowego wydarzenia odbędzie się w dniach 26-28 maja na stadionie Tarczyński Arena Wrocław.

Podczas festiwalu na terenie wokół stadionu zostanie rozstawionych aż 80 stoisk, na których najlepsi polscy rzemieślniczy browarnicy zaprezentują swoje piwa w różnorodnych stylach i smakach. Niezależnie czy preferujesz lagera, treściwe portery, kwaśne soury, pszeniczniaki, aromatyczne IPA czy piwa z nietypowymi dodatkami – na 13. WFDP znajdziesz coś dla siebie. Oprócz piw z całej Polski, nie zabraknie również stoisk poświęconych browarom wrocławskim i dolnośląskim. Ponadto, specjalnie zaprojektowane szkło festiwalowe będzie dostępne dla kolekcjonerów, a wydarzenie będzie pełne atrakcji dla birofilów, smakoszy, a nawet rodzin z dziećmi.

Jednym z najbardziej oczekiwanych elementów festiwalu jest tradycyjne spotkanie piwowarów podczas Wrocławskich Warsztatów Piwowarskich. To już ich 19. odsłona, która przyciągnie zarówno doświadczonych piwowarów, jak i pasjonatów zaczynających swoją przygodę z warzeniem. Warto wspomnieć, że piwo festiwalowe na tegoroczną edycję zostanie uwarzone przez Browar TankBusters, który zwyciężył w głosowaniu uczestników poprzedniej edycji. To właśnie ich piwo wyróżniło się jako najlepsze spośród wielu znakomitych propozycji.

Podczas festiwalu zostaną również wręczone Laury, nagrody dla zwycięzców poprzedniej edycji WFDP, które wybierane są przez festiwalową publiczność. Ogłoszone zostaną wyniki tegorocznego plebiscytu na najlepsze piwo festiwalu. Po raz trzeci przyznane zostaną również Honorowe Nagrody WFDP, które wyróżniają osoby działające na polu piwnej rewolucji.

Nie tylko piwo będzie gwiazdą festiwalu, ale również wiedza dotycząca piwowarstwa i szkolenia z tego zakresu. Podczas wydarzenia odbędą się warsztaty o różnym stopniu zaawansowania, przeznaczone dla piwowarów, sędziów piwnych, jak i degustatorów. Ponadto, miłośnicy trunków rzemieślniczych będą mieli okazję zapoznać się z innymi napojami, takimi jak wina, cydry, miody pitne oraz destylaty.

Ważnym elementem festiwalu jest również strefa gastronomiczna, za którą odpowiadają organizacyjnie Wrocławscy Ulicożercy – eksperci od oryginalnych smaków, dobrze znani na terenie Dolnego Śląska. Uczestnicy festiwalu będą mogli delektować się pysznym jedzeniem, idealnie komponującym się z różnorodnością piw prezentowanych na stoiskach przez browary.

Organizatorzy Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa przykładają ogromną wagę do ochrony środowiska. Dlatego już od ubiegłego roku zdecydowali się całkowicie wyeliminować jednorazowe opakowania ze stoisk piwnych. I w tym roku zasada ta będzie kontynuowana.

Podczas Festiwalu Dobrego Piwa nie da się nudzić – można liczyć na piwne premiery, dobre jedzenie oraz doskonałe towarzystwo! Na kilkudziesięciu stoiskach do wyboru jest tyle zacnych trunków, że naprawdę trudno się zdecydować, po które sięgnąć. Na szczęście to święto koneserów – podstawowa jednostka sprzedaży to 0,2 litra, żeby można było spróbować jak najwięcej.

W tym roku impreza zapowiada się naprawdę hucznie! Dla każdego znajdzie się coś wyjątkowego w bogatym programie imprezy – szkolenia i pokazy, panele dyskusyjne, rozrywka i muzyka na żywo, dobre jedzenie i dobra zabawa, a nade wszystko ogromny wybór doskonałych piw, w tym wiele piwnych premier! Wstęp na teren wydarzenia jest oczywiście darmowy. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Kultury Zamek.