Craft Beer Fiesta Winter Edition

Adres

ul. Straganiarska 2, 80-837 Gdańsk

https://www.facebook.com/craftbeerfiesta/

Data wydarzenia

19 stycznia, 2018 - 20 stycznia, 2018

Zimowa edycja Craft Beer Fiesta w Gdańsku otwiera sezon piwnych spotkań i festiwali. Na wydarzeniu rozgrzewać nas będzie 50 różnych piw, ciepła herbata i gorąca atmosfera!

Zimowa edycja Craft Beer Fiesta w Gdańsku otwiera sezon piwnych spotkań i festiwali. Na wydarzeniu rozgrzewać nas będzie 50 różnych piw, ciepła herbata i gorąca atmosfera!

Kameralna impreza skupia się wokół trzech gdańskich pubów. Przestrzeń pomiędzy Lamusem, Lawendową 8 i Pułapką w dniach 19 i 20 stycznia zapełnią miłośnicy piwa. Specjalnie dla nich zostanie wystawiony duży ogrzewany namiot – będzie w nim można odpocząć i napić się dobrego piwa. Najbardziej zadowoleni będą fani mocnych, typowo zimowych piw, bo specjalnie na tę okazję uwarzone zostało kilka naprawdę niezwykłych piw. Z nalewaków poleją się RISy, barley wine’y, quadruple i imperialne IPY. Jak zapowiadają organizatorzy na Fieście będzie można napić się ponad 50 różnych piw lejących się z 30 kranów, z czego około 35 piw to właśnie sążne, aromatyczne, głębokie i dobrze rozgrzewające trunki idealne na zimowe dni. Dlatego objętość imprezowego szkła została pomniejszona do 0,3 l i 0,15 l, dzięki czemu birofile będą mogli spróbować większej ilości napojów. Oczywiście jeśli wyjątkowo zasmakujecie tylko w jednym piwie, pół litrowa szklanka też się znajdzie ;). Niespodzianką ma być specjalnie przygotowane wymrażane piwo.

Za gorącą atmosferę podczas wydarzenia odpowiedzialne będą trunki z takich browarów jak: Browar Absztyfikant, Browar Artezan, Browar Golem, Browar Harpagan,  Browar Kingpin, Podgórz, Pracownia Piwa, Browar Rockmill, Browar Szałpiw, Browar Zakładowy, Browar Ziemia Obiecana. Atmosferę podgrzeje także kilka koksowników, wspomniany już namiot, a także pieczone jadalne kasztany oraz litry darmowej, gorącej herbaty. Na Craft Beer Fieście nie zabraknie foodtrucków i rodzinnej atmosfery zimowych jarmarków. Organizatorzy nie chcą by ich wydarzenie wyglądało jak typowy festiwal piwny, stawiają na bardzo luźny i niezobowiązujący klimat. Mówią, że powinniśmy brać przykład z Hiszpanów, którzy potrafią doskonale bawić się w swoim towarzystwie, podkreślając na każdym kroku radość z życia, możliwości spotkania z przyjaciółmi i oczywiście spróbowania najlepszych rzemieślniczych piw.