Craft Beer Camp

Adres

Annopole koło Środy Wielkopolskiej

http://craftbeercamp.pl

Data wydarzenia

22 czerwca, 2018 - 24 czerwca, 2018

Dyskusje o piwie z piwowarami i piwoszami, świetna zabawa pod gołym niebem, a do tego rzemieślnicze trunki we wszelkich odmianach. Tak jednym zdaniem można opisać Craft Beer Camp, kameralną imprezę organizowaną we wsi Annopole koło Środy Wielkopolskiej.

Craft Beer Camp jest kontynuacją Festiwalu Piw Rzemieślniczych organizowanych przez rodzinę Staszewskich oraz pobliski browar Gzub. Od 2015 roku wydarzenie przybrało nową, nietypową formę. Na festiwalu pojawia się zazwyczaj kilka browarów, jednak nie tylko w postaci beczek uwarzonego, wyśmienitego piwa, ale i samych twórców trunku. Piwowarzy siadają za kranami i raczą gości nie tylko swoimi wyrobami, ale także ciekawymi opowieściami i anegdotami.

Warunkiem uczestniczenia browaru w imprezie jest zaprezentowanie przynajmniej dwóch rodzajów piw uwarzonych na podstawie własnej receptury, jednak browarnicy chwalą się zazwyczaj większą ich ilością. Dzięki temu uczestnicy imprezy mają wyjątkową możliwość spotkać się i porozmawiać z twórcami swoich ulubionych piw, zapytać o tajemnice warsztatu oraz oczywiście spróbować wyśmienitych piw.

Organizatorom zależało na kameralnej, piknikowej atmosferze, dlatego można wybrać się tam camperem lub pod namiot. Craft Beer Camp to nie tylko degustacje, ale także pokazy warzenia piwa, wykłady piwowarów i miłośników piwa, koncerty, zabawa do rana, a nawet przejazd drezyną! Imprezę ma odwiedzić w tym roku 7 browarów: Brokreacja, Browar BIRBAT, Browar PiwoWarownia, BERHET, Browar Golem, Browar Palatum i Trzech Kumpli – Browar Lotny. Darmowy wstęp i pole namiotowe przyciągnęło rzesze miłośników piwa, gotowych, by poszerzać swoje piwne horyzonty! W tym roku Craft Beer Camp odbędzie się 22-24 czerwca. Nie może Cię tam zabraknąć w najkrótszą noc w roku!