Chmiel Fest 2019

Adres

Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda, Karola Dittricha 18, 96-300 Żyrardów

https://www.facebook.com/CHMIELFEST/

Data wydarzenia

20 września, 2019 - 21 września, 2019

Piwna biesiada, konkursy z nagrodami, zwiedzanie browaru, pokazy warzenia piwa i live cooking, a wszystko okraszone muzyką na żywo - tak zapowiada się Chmiel Fest, czyli V Industrialny Festiwal Browarnictwa w Żyrardowie.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie integralną częścią wydarzenia „Weekend na Bielniku”. W programie wydarzenia będą też: Europejskie Dni Dziedzictwa, Piknik Ekologiczny oraz Festiwal Dobroczynności.

W weekend 20-21 września industrialne wnętrza Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda zmienią się w prawdziwą piwną biesiadę. Wśród zabytkowych maszyn do przeróbki surowca lnianego i wytwarzania tkanin będzie można poznać nie tylko historię przemysłu tekstylnego w Polsce, ale przede wszystkim spróbować piwa. Oprócz piwnych degustacji w programie można znaleźć wiele innych atrakcji. W piątek na uczestników czeka prelekcja “Piwne ciekawostki i mity”, zwiedzanie browaru Beer Bros oraz solidna dawka muzyki na żywo.

Browary Warszawskie

W 1846 roku w historii warszawskiego piwowarstwa pojawiają się Błażej Haberbusch i Konstanty Schiele. Kupują oni za pieniądze teścia browar Schöffer i Glimpf przy ul. Krochmalnej i...
Czytaj dalej

Drugi dzień imprezy z pewnością przyciągnie domowych piwowarów i osoby, które chcą spróbować swoich sił w produkcji własnego piwa w domowym zaciszu. W sobotę impreza rozpocznie się o 16:00 od pokazu warzenia piwa, które przygotowało Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. Miłośnicy piwa ucieszą się na zwiedzanie Browaru Beer Bros, a na uczestników czekać będzie również strefa wypoczynkowa, ciekawe prelekcje, konkursy i możliwość degustacji piw.

Chmiel Fest jest świetną okazją do poznania historii, kultury i obecnych trendów w rzemieślniczym browarnictwie. Na wydarzeniu nie zabraknie strefy gastronomicznej, gdzie znajdą się najlepsze lokalne food trucki. Uczestnicy Festiwalu będą mogli ocenić wypite piwa i wybrać zwycięzcę konkursu na Najlepszy Browar Chmiel Fest 2019

Wstęp na wydarzenie jest wolny! Na miejsce najlepiej dojechać komunikacją miejską linią nr 2 i wysiąść na przystanku ul. Czysta, a następnie udać się ulicą 1 Maja, skręcić w prawo w ul. Przemysłową a następnie w lewo w ul. Karola Dittricha lub dojechać linią nr 6 do przystanku ul. Piękna i skręcić w prawo w ulicę 1 Maja, następnie ul. Przemysłową i Karola Dittricha. Parking dla zmotoryzowanych gości znajduje się na poboczu ulicy Karola Dittricha. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Lniarstwa im. Filipa de Girarda w Żyrardowie.