Beerweek Festiwal 2024

Adres

Stadion Cracovia, ul. Józefa Kałuży 1, 30-111 Kraków

https://beerweek-festival.pl

Data wydarzenia

14 czerwca, 2024 - 16 czerwca, 2024

Przed nami niezwykłe wydarzenie, które sprawi, że każdy piwosz zatraci się w piwnym klimacie. Beerweek Festival, już po raz dziewiąty, zawładnie sercami piwnych entuzjastów w stolicy Małopolski.

Od 14 do 16 czerwca 2024 r. w Krakowie zgromadzą się najważniejsze browary rzemieślnicze. Organizatorzy przygotowali bogatą piwną ofertę, strefę gastronomiczną, występy artystyczne na dedykowanej scenie, dyskotekę i strefę kibica. Czołowe browary rzemieślnicze zaprezentują szeroką propozycję stylów i smaków, które zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Swoją obecność na festiwalu potwierdzili między innymi: Brokreacja, Browar Trzech Kumpli, Browar Kazimierz, Browar Lubrow, Browar PINTA, Browarny, Złoty Pies, Jan Olbracht, Browar Sady, Browar Bałtów, Dziki Bill, Cydrownia Smykan, Browar Gryfus, Browar Bury, Browar Opolski, Miodosytnia Dziki Miód, Piwo z Żuka, Browar Świętosław Dębicki, Miodosytnia Zuli, Browar Personall Kraft, Browar Mentzen, Browar Stodoła, ERL Brau & Kalea, Browar HopKultura oraz Browar Magic Road.

Oprócz niezliczonych degustacji, na gości festiwalu czekają również profesjonalne wykłady i szkolenia, które dają szansę na zgłębienie wiedzy na temat piwowarstwa. Ponadto w ramach tegorocznego Beerweek Festival organizatorzy zadbali też o kibiców piłki nożnej. Z okazji EURO 2024 przygotowano Strefę Kibica, w ramach której będzie można zobaczyć wszystkie mecze odbywające się w trakcie imprezy.

Festiwal to również strefa relaksu. Uczestnicy będą mieli dostęp do trybun, gdzie w spokoju będą mogli cieszyć się swoimi ulubionymi piwami rozmawiając z przyjaciółmi. Oczywiście, nie zapomniano też o podniebieniach gości — na stadionie Cracovii znajdzie się również strefa Food Trucków, które zaspokoją głód kulinarny odwiedzających.

Małopolski Oddział PSPD – MŁOT zorganizował wyjątkowy konkurs – wielkie starcie piwowarów domowych na scenie w trakcie trwania Beer Week Festival 2024. 8 piwowarów (albo duetów piwowarskich) stoczy walkę o wygraną. Styl konkursowy to American Pale Ale.

Dla kolekcjonerów piwnych pamiątek również przewidziano coś wyjątkowego – tegoroczne szkło festiwalowe to szklanka Oslo od firmy Sahm ozdobiona logo oraz tegoroczną grafiką ze smokiem. To prosta, zgrabna forma, zwężająca się ku górze, dzięki czemu naczynie pozwala lepiej wyłapać nawet subtelne aromaty, co poprawia doznania podczas degustacji. Szkło można kupić w przedsprzedaży razem z biletami za 25 zł.

Ważne jest, aby pamiętać, że udział w tym niezwykłym wydarzeniu jest biletowany. Koszt jednodniowego biletu wynosi jedynie 17 złotych, trzydniowy karnet to 37 złotych.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Przyjedźcie do Krakowa na Beerweek Festival, gdzie czekać będzie morze kraftowych piw, przyjazna atmosfera, strefa relaksu, degustacja wyśmienitych trunków oraz wiele fascynujących rozmów o piwie. Beerweek Festival w Krakowie to niepowtarzalne doświadczenie dla prawdziwych miłośników piwa.