Kufle i Kapsle Żoliborz

Status

Funkcjonuje

https://www.kufleikapsle.pl/

Adres

ul. Popiełuszki 21 pawilon 1, 01-595 Warszawa

Młodszy brat Kufli i Kapsli na ul. Nowogrodzkiej rozwija swoje skrzydła i proponuje wyborne piwa na Żoliborzu.

„Mały, ale wariat” tak można powiedzieć o filii Kufli i Kapsli na Żoliborzu. Niewielki lokal znajduje się przy ul. Popiełuszki 21 w 1 pawilonie, blisko stacji metra Marymont. Godnie reprezentuje nazwę Kufle i Kapsle znaną w warszawskim świecie birofilów i beer geeków – bar wyposażony jest w 6 nalewaków i jedną pompę. Trzeba przyznać, że miłośnicy dobrego piwa z Żoliborza stanowią idealną grupę gości. Piwo znika tutaj w zastraszającym tempie, dzięki temu często rotuje i w krótkim czasie można spróbować różnych kraftów z kija. Trunki podawane są w dwóch temperaturach, dostosowanych do stylu, a pompa zapewnia najlepsze walory wyjątkowych warzonych w stylach pochodzących z Wysp Brytyjskich, np. India Pale ale czy stout.

Ofertę piw lanych uzupełnia około 100 trunków w butelkach z najlepszych browarów z Polski, Europy i USA. Gdy goni czas lub nie ma miejsca w pubie, piwa butelkowe kupione na wynos sprzedawane są w niższej, atrakcyjniejszej cenie. Na kranach dostępne są same sztosy, można tutaj spróbować naprawdę ciekawych i wyjątkowych propozycji, o których wyczerpująco i z humorem opowie obsługa. Barmani pomagają w wyborze piwa, są przyjaźni, bezpośredni i sympatyczni. Bardzo dobrze trafiają w gusta, nawet najbardziej wysublimowane, świetnie znają się na swoim fachu i potrafią profesjonalnie doradzić. Piwo podawane jest w odpowiednim szkle, podkreślającym walory degustacyjne trunków oraz oczywiście w odpowiedniej dla konkretnego stylu temperaturze. Dostępne są typowe pubowe przekąski np. suszone kalmary, wołowina i rybki, a na ciepło pieczone precle i tarty.

Kufle i Kapsle Nowogrodzka

Jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie piwo podawane jest zawsze w odpowiedniej temperaturze dobranej do stylu i we właściwym szkle. Idealne miejsce dla beer geeka.
Czytaj dalej

Wystrój wnętrza przypomina ten z lokalu przy ul. Nowogrodzkiej,  czarne ściany ozdobione muralem, minimalistyczny bar i loftowe oświetlenie nadaje idealny klimat do degustacji piwa. Muzyka sącząca się z głośników dobrana jest tak, by odpowiadała wszystkim gościom, nie jest zbyt głośna i nachalna, dzięki temu można spokojnie prowadzić rozmowy z przyjaciółmi. W lokalu dostępne jest kilka stolików i miejsca przy barze. W sezonie letnim otwarty jest ogródek piwny przed pubem.

Kufle i Kapsle to świetne miejsce dla miłośników dobrego piwa z okolic na Żoliborza. Dobra lokalizacja, szeroki wybór kraftów i otwarcie lokalu aż do ostatniego klienta sprawia, że pub pęka w szwach i jest bardzo popularnym miejscem w tej dzielnicy Warszawy.

 

Fotografie: Kufle i Kapsle